Субота, 6 Липня, 2024
Історія Києва

Пам’ятник Конфуцію

З історії київських пам’ятників – пам’ятник Конфуцію.

Пам’ятник Конфуцію в Києві встановлено на території Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”.

Пам'ятник Конфуцію

Конфуцій (551- 479 рр. До н.е.) – видатний китайський мислитель, педагог і політичний діяч. Вчення цього філософа сильно вплинуло на життя Китаю та Східної Азії, ставши фундаментом філософської системи – конфуціанства. Мислитель був засновником першого університету і виконав велику роботу з систематизації написаних в різних князівствах літописів.

Урочисте відкриття монумента відбулося 31 серпня 2018 року, в день першокурсника і напередодні дня знань. Ця подія приурочена 120-річчю заснування вузу. Встановлено за підтримки посольства Китайської Народної Республіки.

Місце для пам’ятника Конфуцію обрано не випадково. Він розташований на головній університетській площі – Площі Знань, в декількох кроках від будівлі університетської бібліотеки і віч-на-корпусу №7, де працює більшість кафедр гуманітарних дисциплін.

Монумент являє собою бронзову ростовую фігуру китайського філософа, одягненого в національний одяг, встановлену на постамент із червоного граніту. На лицьовій стороні пьедемтала висічені його слова (українською мовою): «Той, хто вчиться, але не мислить – втратить себе, той, хто мислить, але не вчиться – погубить себе». Загальна висота – близько 3 метрів.

Відзначимо, що це вже другий пам’ятник Конфуцію в нашому місті – перший встановлений на території Міжрегіональної академії управління персоналом.

Автори: скульптори М. Зноба та В. Дірова.

Знаходиться за адресою – проспект Перемоги, 37.

Пам'ятник Конфуцію
Пам'ятник Конфуцію
Пам'ятник Конфуцію
Пам'ятник Конфуцію
Пам'ятник Конфуцію

Джерело – kiev-foto.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest