У Києві офіційно відкрили оновлений Литовський сквер

Мер Києва Віталій Кличко спільно з офіційними представниками Литовської Республіки відкрив після капремонту Литовський сквер, що розташований навпроти Софійського собору.

За адресою Володимирський проїзд, 1 офіційно відкрили Сквер дружби України та Литовскої Республіки

У відкритті скверу взяли участь мер Києва Віталій Кличко, заступник голови Сейму Литовської Республіки Йонас Ярутіс, депутат Сейму Литовської Республіки Емануеліс Зінгяріс, міністр оборони краю Литовської Республіки Арвідас Анушаускас, Надзвичайнйи і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас та представники литовської діаспори.

“Сьогодні ми відкриваємо після оновлення чергову зелену зону в центрі Києва – Литовський сквер. Хоч сквер і невеликий за своєю площею, проте він особливий своїм розташуванням, адже знаходиться навпроти Софійського собору, – сказав Кличко. – Працювали над концепцією оновлення скверу спільно із литовськими архітекторами. Центральним елементом зеленої зони стала дерев’яна лава-тераса, яка формами нагадує бурштин або литовські дюни на узбережжі Балтійського моря. Лава має декоративне вечірнє підсвічування”, – заявив мер столиці.

Під час капремонту також оновили фонтан, який тривалий час не функціонував, здійснили озеленення території.

Територія скверу огороджена антипаркувальними стовпчиками, щоб убезпечити зону відпочинку від заїзду автомобілів.

“Традиція дружби і співробітництва Литви та України продовжується відновленням Литовського скверу. Скульптура “лавка” у сквері багато років запрошуватиме киян, зупинитися, перепочити в тіні дерев і поміркувати про спільність наших країн. Міцні зв’язки литовців та українців не розірвуться, доки ми пам’ятаємо і цінуємо нашу спільну історію, залишаємося вірними ідеалам свободи і разом прямуємо до важливих для нас цілей. Бажаю, щоб сквер дружби України та Литви ще довго запрошував майбутні покоління до нових, спільних проектів”, – сказав заступник голови Сейму Литовської Республіки Йонас Ярутіс.

Джерело – сайт Кличко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Pin It on Pinterest