ЖиттяНовини

Як може виглядати Київ у майбутньому. Найоригінальніші проекти київських архітекторів

Київ так швидко забудовується, що, здавалося б, здивувати киян досить складно. Насправді, збулися ще не все фантазії архітекторів. Поява в столиці будинку-прапора, вежі-тризуба, сяючого яйця на Дніпрі, величезного колеса огляду і справжніх садів на дахах можуть кардинально змінити столицю.

Про це пише сайт My-Kiev, який дізнався про найоригінальніші проекти київських архітекторів, які можуть почати реалізововаться вже в 2020 році.

Вежа-тризуб


Проект «Вежа-тризуб» – це висотна будівля, що складається з трьох секцій по 47 поверхів, має форму тризуба. Проект розробила молодий київський архітектор Христина Голуб. Її головна ідея – втілити в життя нову форму, що символізує Україну. Цікаво, що висотка спроектована для офісу великого банку. Ідеальним місцем для неї може стати берег Дніпра недалеко від станції метро «Славутич».

За словами Христини, вежа-тризуб могла б стати символом Лівого берега, але поки інвестора для проекту поки не знайшли. Дівчина сподівається, що незабаром один з великих банків помітить її проект і захоче реалізувати. Будівля має не тільки оригінальний зовнішній вигляд. У ньому є паркінг, зони відпочинку для співробітників, а також розроблена сучасна система безпеки.

Яйце-писанка на березі Дніпра


Автори сяючої 44-поверхової писанки називають свій проект «найдивовижнішою будівлею в світі». За приблизними підрахунками для його реалізації потрібно близько 500 мільйонів долларов. Размістити будівля-яйце, на думку архітекторів, найкраще на березі Дніпра в районі Рибальського острова або ж в районі Телички.

Головне, щоб яйце-писанку побудували біля води. Тоді світловий ефект буде ще більше. Автори проекту впевнені, що це унікальна будівля зможе залучити в Київ мільйони туристів. Тим більше, що в ньому будуть і ресторани, і готелі, і офіси. А на деяких поверхах будуть зони відпочинку з справжніми зростаючими деревами і кущами.

Цікаво, що ліфти в такому будинку запроектовані не вертикально, а такі, які будуть рухатися по похилих прямим.

За проектом вся зовнішня оболонка комплексу буде перетворюватися в гігантський світлодіодний екран з 33 000 світлодіодів. Цікаво, що на екрані може з’являтися будь-оцифроване зображення – і малюнок на писанці буде змінюватися. Згідно з ідеєю архітекторів – це повинні бути різні візерунки українських писанок.

Медіатека


Молодий архітектор Сергій Ферлах запропонував кардинально змінити величезну промзону колись відомого заводу «Радар», розташованого за палацем «Україна». Згідно з проектом, там може розміститися культурний центр. У ньому буде не тільки мультимедійна бібліотека та архів, а й школа дизайну та архітектури, бізнес-школа, а також наукові інститути.

Згідно з проектом, будівля повинна складатися з 10-ти поверхів. А збоку до «Медіатеки» буде примикати амфітеатр. Планується, що на одній зі стін будівлі буде розташований LED-дисплей для кінопоказів та концертів.

Проект не залишився непоміченим і завдяки особливому покриттю стін, в якому відбивається місто. У сонячну погоду буде відчуття, що «Медіатека» немов розсипається. А от увечері і вночі стіни будівлі будуть ставати прозорими завдяки внутрішньому освітленню. Ідею проекту оцінили багато експертів. Залишилося тільки знайти інвестора.

Будівля-прапор на Майдані


Цей проект був створений у майстерні екс-головного архітектора Києва Сергія Бабушкіна. Згідно з проектом, будівля-прапор на Майдані Незалежності має складатися з 47-ми поверхів і замінити готель «Україна». Сам Бабушкін впевнений, що проект може стати не тільки візитною карткою Києва, а й усієї України.

Цікаво, що за проектом у висотки буде особливе освітлення і скління, щоб будівля була максимально схожа на прапор України. Всередині будівлі запланована готель на 245 номерів, конференц-зали, апартаменти, а також оглядовий майданчик. Не забули і про паркування. Її запроектували на три тисячі автомобілів.

«Очі Києва»: гігантське колесо огляду


Цей проект теж поки залишається на папері. Хоча в 2013-му році гігантське колесо вже хотіли починати будувати, щоб відкрити на День незалежності. Проект отримав робочу назву «Очі Києва» за аналогією з лондонським колесом огляду.

Цікаво, що «Очі Києва» планували розмістити біля будівлі Музею води. Висота колеса за проектом становить 50 метрів – а це висота 20-поверхового будинку. Передбачалося, що одна прогулянка на колесі буде тривати 15 хвилин. Під час прогулянки можна буде слухати приємну музику або звукову екскурсію по історії Києва. Але інвестори не змогли домовитися з київською владою і проект відклали. Хоча крім спорудження гігантського колеса інвестори обіцяли замінити лавочки, розбити клумби, встановити систему відеоспостереження і побудувати 7D-кінотеатр.

Споруджувати гігантське колесо огляду в Києві повинні були фахівці, які будували атракціони в Діснейленді. Планувалося, що в кожній кабінці буде кондиціонер з підігрівом повітря, величезні панорамні вікна і лавки на 8 осіб.

Науковий центр


Цей проект розроблений для того, щоб швидше перенести за межі Києва потенційно небезпечні і наукові об’єкти. Автори проекту пропонують замість Інституту ядерних досліджень побудувати новий науковий центр, який буде схожий на справжнє містечко з житловими будинками та необхідною інфраструктурою.

У науковому центрі пропонують проводити дослідження в галузі фізики, медицини, енергетики та машинобудування. Автори проекту під час його презентації відзначили, що цей проект більше концептуальний. Але якщо хтось погодиться побудувати подібний науковий центр, то вони готові спростити конструкції, щоб здешевити його реалізацію.

Музей шоколаду


Цей проект автори розробляли на замовлення кондитерської компанії. Його будівництво поки не почалося. Розробка музею шоколаду йде тільки на папері. Будівля має мати спіральну форму.

Головна фішка в тому, щоб відвідувач, як тільки зайде в будинок відразу піднімався на ліфті на найвищу точку спіралі. У самому верху будівлі за проектом знаходиться величезне панорамне вікно. Щоб подивитися експонати музею, відвідувачі повинні спускатися вниз по спіралі. На самому нижньому поверсі буде ландшафтний парк, зимовий сад і сцена посередині штучного ставу.

Самим незвичайним тут видається те, що спіральний дах будівлі взимку можна використовувати для катання на санках і лижах, а влітку – як скейтпарк.

Крім цих проектів, є і менш масштабні, але досить оригінальні. Наприклад, на Печерську може з’явитися будинок-зигзаг, на вулиці Жилянській – готельно-офісний комплекс в стилі лондонських будинків. А на Поштовій площі можливо колись буде споруда, схожа на морський лайнер, а на дахах місцевих новобудов з’являться справжні сади.

Якщо ці проекти почнуть реалізовувати один за іншим, то через десять років Київ кардинально зміниться.

Раніше ми писали про Знесені історічні будівлі Києва у 2019 році.