Неділя, 26 Листопада, 2023
Новини

Показ мод у Храмі святого Миколая в Києві: Мінкульт виступив зі скандальною ідеєю

Міністерство культури України виступило з наміром провести у костелі Святого Миколая у Києві безпрецедентний модний показ відомої української дизайнерки Альони Серебрової.

У розпорядженні OBOZREVATEL виявилися листи Міністерства до настоятеля релігійної організації “Релігійна Громада Парафія Святого Миколая Київсько-Житомирської Дієцезії Римсько-католицької церкви у Києві” Отця Андрія Рака, а також генеральному директору ДП “Національний будинок органної та камерної музики України” Стахурській Тетяні Миколаївні щодо проведення заходу у відповідній локації.

Крім того, як повідомляє OBOZREVATEL, сама дизайнерка Сереброва також надіслала листа міністру культури Володимиру Бородянському із проханням надати сприяння проведенню показу у приміщенні Національного будинку у період із 15.02 по 29.02.2020 року.

Костел Святого Николая в Киеве
Костел Святого Миколая в Києві. Інформатор

Такий вибір локації пояснюється тим, що останнім часом у колекціях відомих світових брендів колаборація модної та релігійної естетики набуває значного поширення. Світові модні покази на сьогодні проводяться у Вестмінстерському аббатстві у Лондоні, церкві Сен-Меррі у Парижі, церкві Святого Варфоломея у Нью-Йорку тощо.

Презентація колекції української дизайнерки на території Національного будинку органної та камерної музики в Києві стане символом нового осмислення зв’язку між традиційним та сучасним, духовним та тілесним, вічним і тимчасовим, та, без сумніву, приверне увагу молоді до цієї культурної та архітектурної пам’ятки України“, – пояснюється у листі.

Лист від Міністерства культури до Національного будинку органної та камерної музики
Лист від Міністерства культури до Національного будинку органної та камерної музики
Лист від Міністерства культури до Отця Андрія Рака
Лист від Міністерства культури до Отця Андрія Рака
Лист до Міністра культури від дизайнерки Альони Серебрової
Лист до Міністра культури від дизайнерки Альони Серебрової

Однак у ситуації є й інший бік, який може привести до релігійного конфлікту в Україні за прикладом інших країн. Так, дефіле в Саутваркському соборі в Лондоні в рамках британської тижні моди викликало небувалий ажіотаж у суспільстві.

Моделі ходили по вівтарю у відвертих вбраннях, показуючи оголені частини тіла через напівпрозорі вирізи. Гостро постало питання про образу почуттів віруючих.

Один з ієрархів Англіканської церкви в зв’язку з цим засумнівався, чи варто собору надавати майданчик для “нарциського заходу для дуже багатих людей”.

Pin It on Pinterest