Четвер, 12 Вересня, 2024
Історія Києва

Пам’ятник Гоголю

Пам’ятник Гоголю Миколі встановлений в лівобережній частині Києва на Русанівці.

Він був відкритий 13 серпня 1982 року – в рік 130-річчя від дня смерті письменника.

Знаходиться він на перетині Русанівської Набережної та Русанівського бульвару.

Пам'ятник Гоголю

Монумент споруджено на спеціально влаштованому майданчику, розміром 18,4 × 18,4 метра, відокремленої від проїзної частини вулиці парапетами. Бронзова напівфігура письменника (висота 2,95 метра) встановлена ​​на високому постаменті (5,55 метра) і стилобаті (0,35 × 6,7 × 6,7 метра), обліцованих лабрадоритом. Скульптор відтворив характерні риси зовнішності Гоголя. Він зображений зі схрещеними руками, з книгою в правій руці, через ліву перекинуті довгий плащ, складки якого майже на третину перекривають грань постаменту. На лицьовій стороні постаменту стилізований під факсиміле підпис Гоголя, виконаний накладними металевими літерами, на тильній – викарбувано анотаційний напис з датою споруди і прізвищами авторів пам’ятника. Монумент знаходиться недалеко від Дніпра і моста Патона.

Цікаво, що біля цього мосту прямо посередині річки розташувався пам’ятник Рідкісній птиці . Тієї самої, з «Вечорів на хуторі біля Диканьки», про яку Гоголь, описуючи Дніпро, сказав: «Рідкісний птах долетить до середини Дніпра!».

Творець пам’ятника Гоголю на Русанівці – український скульптор Олександр Скобліков. Він також є автором таких київських пам’яток, як Арка Дружби народів, пам’ятники Євгену Патону, Володимиру Вернадському, Сергію Лебедєву, Михайлу Кравчуку.  Архітектори К. Сидоров, І. Іванов.

Пам'ятник Гоголю
Пам'ятник Гоголю
Пам'ятник Гоголю
Пам'ятник Гоголю
Пам'ятник Гоголю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest