Неділя, 18 Лютого, 2024
Історія КиєваМистецтвоНайкраще

Найкращі мультфільми київського виробництва

Улюблені київські мультики.

«Козаки»

Найкращі мультфільми київського виробництва

З виходом першої серії «Як козаки куліш варили» в 1967 році, мультсеріал відразу здобуває величезну популярність, а харизматичні персонажі стають народними улюбленцями. Герої мультфільмів «Як козаки …» є своєрідним національним символом.

Головними героями мультсеріалу є троє запорозьких козаків: Бурмило, Коротун і Силач (за сценарієм, мають імена Грай, Око і Тур відповідно, але в самому серіалі завжди безіменні).

У сюжетах мультфільму герої потрапляють у неймовірні пригоди, зустрічаючись з людьми з різних країн і епох, навіть з богами та інопланетянами. У мультфільмах відсутні діалоги і будь-який текст, за винятком вступного або заключного слова «від автора», — дія відбувається у вигляді інтуїтивно зрозумілих сцен.

Всього створено дев’ять мультфільмів про козаків. Окремі серії отримували нагороди та премії на державних і міжнародних фестивалях. На початку 2010-х років студія «Укранімафільм» почала готувати до випуску другий сезон мультсеріалу «Як козаки …» до складу якого мали увійти 13 серій. 

Режисер та сценарист: Володимир Дахно.

Виробництво студії Київнаукфільм, 1967-1995.


«Як Петрик П’яточкин слоників рахував»

Найкращі мультфільми київського виробництва

Петрик П’яточкин ходить в дитячий садок і обожнює пустувати. Одного разу він рахував слонів, щоб скоріше заснути разом з іншими дітками під час тихої години. А коли йому це вдалося, Петрик потрапив до Африки у дивовижний дитсадок, де йому довелося доглядати за слоненятами, які не пропускали нагоди побавитися.

Анімаційний фільм став культовим і є одним з найвідоміших робіт української анімації разом із фільмом «Капітошка». З 2017 року Studio KAPI працює над створенням повнометражного анімаційного фільму «23 образи Петрика П’яточкина». Його реліз запланований на третій квартал 2022 року.

Режисер: Олександр Вікен Сценарист мультфільму: Н. Гузєєва

Виробництво студії Київнаукфільм, 1984.


“Капітошка”

Найкращі мультфільми київського виробництва

«Капітошка» — літературний персонаж, який був створений письменницею і сценаристкою Наталею Гузєєвою, герой анімаційних фільмів та дитячих книг.

Анімаційний фільм складається з двох серій: «Капітошка» та «Повертайся, Капітошко!». У першій серії ми бачимо Вовченя, яке намагається навчитися бути страшним і грізним. Але потім він зустрічає краплинку дощу Капітошку, завдяки якому розуміє, що зовсім не обов’язково бути страшним.

Друга серія, яка була випущена 1989 року, розповідає про те, як Вовченя очікує на Капітошку, а також про те, як до нього навідується його зла тітонька. Вовченя намагалося їй пояснити, що не хоче бути злим вовком, таким, як вона. Тут з’являється Капітошка, і разом з Вовченям вони проганяють тітку.

Авторка сценарію — Наталя Гузєєва, режисер — Борис Храневич.

Виробництво студії Київнаукфільм, 1980.


«Доктор Айболить»

Найкращі мультфільми київського виробництва

Радянський семисерійний мультфільм, створений українським режисером Давидом Черкаським на замовлення Державного комітету СРСР з телебачення та радіомовлення про доброго лікаря Айболить за мотивами творів Корнія Івановича Чуковського «Айболить», «Бармалей», «Доктор Айболить», «Тараканище», «Муха-Цокотуха», «Крадене сонце» і «Телефон».

Українські мультиплікатори поєднали анімацію з елементами живої зйомки, наприклад, дощу і диму. Спочатку мультфільм був зроблений як одна велика опера. Але потім «зверху» прийшла вказівка все переробити — прибрати оперу і дати текст віршами і речитативом.

Автори сценарію: Юхим Чеповецький, Давид Черкаський, Режисер: Давид Черкаський.

Київнаукфільм, 1984-1985.


«Аліса в країні Чудес»

Найкращі мультфільми київського виробництва

Радянський анімаційний 3-серійний мінісеріал 1981 року, знятий в Україні на ТО «Київнаукфільм» режисером Єфремом Пружанським. Мультфільм знято за однойменною казковою повістю Льюїса Керрола.

Режисер: Єфрем Пружанський, автор сценарію: Євген Загданський.

Київнаукфільм, 1981.


«Острів скарбів»

Найкращі мультфільми київського виробництва

Анімаційну стрічку було створено на студії «Київнаукфільм» на замовлення Держтелерадіо СРСР як двосерійний телефільм. Перша частина під назвою «Мапа капітана Флінта» вийшла у 1986 році й мала хронометраж у 48 хв., друга під назвою «Скарби капітана Флінта» — вийшла у 1988 році й мала хронометраж у 59 хв.

Згодом дві частини об’єднали у повнометражний телефільм тривалістю 106 хвилин і саме цю версію випустили на VHS та на DVD. Оригінальна 106-хвилинна російськомовна версія мультфільму на додачу до звичайних анімаційних сцен містить також вставки з живими акторами, що виконують різноманітні комічно-музичні номери. Ці музичні та комічні номери були зняті переважно як чорно-білі кліпи (хоча сам мультфільм кольоровий) й виконувалися ВІА «Фестиваль», окрім фінальної пісні, яку виконав Армен Джигарханян. Окрім того, оригінальна версія містила комічні вставки, коли голос за кадром зачитував досьє певного персонажа у стилі радянського телесеріалу «Сімнадцять миттєвостей весни».

Сценарист – Юрій Аліков, Режисер – Давид Черкаський.

Київнаукфільм, 1986-1988.


«Пригоди капітана Врунгеля»

Найкращі мультфільми київського виробництва

Мультсеріал режисера — Давида Черкаського, створений за сюжетом повісті «Пригоди капітана Врунгеля» Андрія Некрасова об’єднанням художньої мультиплікації студії «Київнаукфільм» з використанням технік перекладки, мальованої мультиплікації та знімальних кадрів.

Мультсеріал складається з 13 серій, які виходили з 1976 по 1979 роки (1–3 серії вийшли 1976-го, 4-6 — 1977, 7-9 — 1978, 10-13 — 1979 рік). Прем’єра відбулася на Центральному телебаченні під час зимових шкільних канікул у січні 1980 року. На кожну серію було зроблено більше 16 тис. малюнків–перекладок. Серіал насичений пародіями-відсилання до багатьох відомих радянських та закордонним фільмів, історичними та релігійними алюзіями.

Автори сценарію: Ефім Чеповецький, Давид Черкаський. Режисер – Давид Черкаський.

Київнаукфільм, 1976-1979.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest