Меморіальна дошка Бориславу Брондукову на вул.Інститутській

З історії київських пам’ятників – меморіальна дошка народному артисту України Бориславу Брондукову на вул.Інститутській

8 вересня 2012 року в Києві о 11 годині, на вулиці Інститутській відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки народному артисту України Бориславу Брондукову. Ця знаменна подія була приурочена до Дня Кіно. Дошка була встановлена на фасаді будинку за адресою: місто Київ, вулиця Інститутська, 22/7. В цьому будинку з 1984-го по 2004-ий рік проживав видатний актор. На подію були присутні діячі кіно, депутати України, друзі і дружина актора Катерина. Було сказано багато теплих слів, покладені квіти.

Рішення увічнити пам’ять про Борислава Брондукова було прийнято комісією Київради з питань культури і туризму в червні 2012 року.

Борислав Миколайович Брондуков – радянський, Народний артист Української РСР, перший лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка. Народився 1 березня 1938 року в селі Дубова Поліського району Київської області в російсько-польській родині. Після закінчення Київського будівельного технікуму працював виконробом на будівництві, потім на заводі «Арсенал», де грав у народному театрі. Там його помітив ректор Театрального інституту ім. І.К.Карпенка-Карого, який запропонував Б.Н.Брондукову вступити до інституту. При здачі документів до вузу Б.Н.Брондукову було відмовлено, але за нього заступився ректор вузу Н.Л.Задніпровський.

Як кіноактор Б.Н.Брондуков дебютував в 1962 році у фільмі С.І.Параджанова «Квітка на камені», а всього знявся більш ніж в ста фільмах.

У 1984 році актор пережив перший інсульт. Пізніше він переніс ще два інсульти і операцію з видалення гематоми головного мозку. В останній раз на екрані Брондуков з’явився в 1997 році в картині «Хіппініада, або Материк кохання». Після третього інсульту він не розмовляв і не вставав з ліжка. Помер Б.Н.Брондуков 10 березня 2004 року. Похований на Байковому кладовищі в Києві.

Будинок, де жив Брондуков, побудований в 30-і роки минулого століття, є пам’ятником архітектури, про що свідчить спеціальна охоронна дошка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest