Субота, 22 Червня, 2024
Історія Києва

Батиєва гора. Історія

З історії районів і місцевостей Києва – Батиєва гора.

Розташована на схилі пагорба над річкою Либідь і залізницею між Протасовим і Кучминим ярами. Орієнтовні межі — по вулиці Кучмин Яр, початковій частині Волгоградської вулиці, Городній вулиці та залізницею.

Батиєва гора
1960

На сучасній Батиєвій горі було знайдено могильники Зарубинецької культури (II—IV ст. н. е.), в пізніший час тут, ймовірно, існувало поселення, однак жодних досліджень не проводилося, розташування поселення невідоме.

Вперше назва зафіксована на картосхемах Києва за 1861 і 1874 роки як Батіеві могили (від кургана могильника Баті — походження назви не встановлено, до хана Батия, як досі вважалося, відношення не має). Селище Батиєва гора виникло на межі XIX—XX століття як поселення робітників-залізничників (збереглася значна частина старої забудови). Тоді ж сформувалася мережа вулиць, що без змін збереглася донині — близько 15 вулиць і провулків).

До 1950-х років вулиці мали назву вулиць-ліній (1-ша лінія, 2-га лінія і т. д.), сучасні назви — з 1950-х років.

У 1916 році в пристосованому приміщенні місцевої школи було відкрито церкву Св. Трійці (закрита 1931 року). Нині неподалік від цього місця збудовано нову церкву Св. Трійці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest