Перші фото Києва

Київ на перших фотографіях 1852 року 

Перші фотографії з видами Києва, що збереглися до наших днів, належать авторству британця Роджера Фентона. Про це повідомляється в пості Клубу корінного киянина у фейсбук.

Роджер Фентон, піонер фотографії, народився в Англії в Ланкаширі в сім’ї банкірів. Закінчив Оксфордський університет зі ступенем бакалавра мистецтв. Потім навчався в Парижі в студіях різних художників живопису, після повернення в Лондон також навчався мистецтву малювання. Вперше він побачив фотографію на виставці в Гайд-парку в 1851 році і був дуже вражений. І вже через рік він фотографував види Англії і почав кар’єру як один з перших професійних фотографів.

У 1852 році на запрошення свого друга, інженера Чарльза Виньола, який будував ланцюговий міст через Дніпро, Фентон разом з художником Джоном Бурное прибутку в Російську імперію. Перед приїздом до Києва Фентон був в Санкт-Петербурзі і Москві, де фотографував види міст. Перша фотографія московського Кремля належить саме йому.

Відомо, що прибувши до Києва, Фентон робив знімки різних етапів будівництва моста, крім того, збереглися його фотографії Андріївської церкви, видів Подолу і пейзажів на берегах Дніпра.

Сказати, скільки фотографій було зроблено в Києві, неможливо – то, що збереглося, розкидано по всьому світу. Частина видів, знятих в Російській Імперії, Фентон показав в 1853 році на виставці в Королівському суспільстві мистецтва. Вартість відбитків з видами Києва, Петербурга і Москви була 7 шилінгів і 6 пенсів, при тому, що фото, зняті в Великобританії, коштували всього 3 шилінги, а фотографії з видом Києво-Печерської Лаври коштували аж 12 шилінгів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest