Салон молодят “Юність”. Історія

Київський шлюб по-радянськи

Дефіцит – це перевага попиту над пропозицією. В часи СРСР дефіцит був на більшість товарів народного попиту. Одяг, взуття, посуд, постільну білизну, косметику та багато інших товарів потрібно було «діставати».

З турботою про населення, в Києві на проспекті Перемоги, 3, в 1963 році було відкрито магазин «Юність». Товари в ньому можна було купити лише по спеціальним запрошенням, які видавали в РАКСі парам, що подавали заяву для укладення шлюбу.

Салон молодят "Юність"
фото М.Ереминой

В «Юності» продавали обручки, весільні та вечірні (на другий день весілля) сукні, чоловічі костюми, сорочки, краватки, натільну білизну, рушники та інші необхідні на весіллі речі. Крім цього в магазині продавали «придане» – речі, що можуть знадобитись молодій сім`ї: посуд, кришталь, постільну білизну та інші предмети побуту.

Салон молодят "Юність"
Запрошення. Фото – Володимир Данильченко.

В «Юності», як годилось у ті часи були черги, але вони були значно меншими, ніж в інших київських магазинах. Крім цього потрібно відмітити, що не усі товари завжди були в наявності, тому молоді пари щоб отоварити усі пункти в запрошенні ходили до «Юності» як на роботу.

Особливо спритні кияни, яким був не чужим авантюризм, знаходили собі «пару», подавали до РАКСу фіктивну заяву і йшли за покупками, а потім «сварилися», забирали заяву та насолоджувались новими речами.

Автор тексту — Богдана Мурашова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Pin It on Pinterest