Київський тролейбусний потяг. Історія

12 червня 1966 року, в Києві вперше вийшов на маршрут незвичайний транспорт – тролейбусний поїзд.

Стоячи на зупинці в ті часи на Солом’янці, по ньому можна було визначати номер маршруту, подвійний, значить 9-ка, одинарний, тоді 8-ка, 17-й або 19-й.

Автором винаходу став київський инженер Володимир Веклич.

У ті роки поодинокі тролейбуси не справлялися з напливом пасажирів, і Володимиру Векличу прийшла ідея поєднати два тролейбуси зчіпкою. Перший поїзд тролейбусний інженер створив на основі двох МТБ-82 / 82Д. Вперше такий потяг випустили на маршрут №6.

Конструкція виявилася надзвичайно вдалою: тільки з жовтня 1967 до липня 1968 було сформовано 48 одиниць тролейбусних поїздів.

Здвоєний тролейбус на довгі роки став візитною карткою Києва, і багато інженерів приїжджали сюди переймати досвід. Зокрема, з часом тролейбусні поїзда почали курсувати в Харкові, Дніпропетровську, Херсоні та інших містах України, а також за кордоном – у Софії, Ризі, Новосибірську, Талліні, Санкт-Петербурзі, Алма-Аті і т.д.

1992

З появою в Києві “гармошок” Skoda 15Tr і румунських DAC 217E популярність тролейбусних поїздів впала. В останній раз тролейбусний поїзд вийшов на вулиці столиці в 1994 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest