Середа, 19 Червня, 2024
Новини

Киянин пропонує прибрати пам’ятник Щорсу та встановити на його місце пам’ятник Симону Петлюрі

Виконати закон про декомунізацію та знести пам’ятник Щорсу пропонує мешканець столиці.

Прибрати пам’ятник Щорсу та встановити на його місце пам’ятник Симону Петлюрі.

Відповідна петиція №10430 “Виконати закон про декомунізацію, і прибрати пам’ятник Щорсу з бульвару Тараса Шевченка. Натомість встановити на його місце пам’ятник голові Директорії Української Народної Республіки Симону Петлюрі” з’явилася на сайті КМДА.

“Симон Петлюра – один із видатних діячів української державності. Українці мають право ставити пам’ятники тому, хто відповідає їхнім інтересам і уявленням про мораль, естетику тощо. Симон Петлюра – один із тих людей, яким логічно та доцільно ставити пам’ятник. Це навіть не питання героїзації. Петлюра та інші люди, які в 1917-1921 роках створювали Українську державу, – це люди, які забезпечили нас усвідомленням державності щонайменше у столітній тривалості. Тому як казав Симон Петлюра “Український народ охоче переймає що кращого у інших, має великий хист до культури, просвіти й організації та здатний в короткий час зробити те, до чого іншим треба значно більше часу” – зазначив автор петиції Чорний ‌Олександрович Запорожець.

До довідки. Пам’ятник Щорсу був встановлений 30 квітня 1954 року з нагоди 300-річчя Переяславської ради. Раніше на цьому місці знаходився Пам’ятник Олексію Бобринському відкритий у 1872 році та демонтований радянською владою у 1926 році та знищений наприкінці 1920-х рр.

Також на перехресті біля Пам’ятник Щорсу знаходиться Меморіальна дошка Симону Петлюрі, яка встановлена на фасаді першого будинку по однойменній вулиці, за адресою вулиця Симона Петлюри, 2/4.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest