П’ятниця, 12 Квітня, 2024
Новини партнерів

Як сплачується оренда квартири?

Договір та оплата оренди квартири.

Оренда житла – це ідеальний варіант для тих, хто ще не готовий купити квартиру або взагалі не планує цього робити. Вам не потрібно облаштовувати житло, перейматися проведенням комунікацій. Ви просто заїжджаєте в готову квартиру в одному з найкращих районів столиці https://thecapital.com.ua/luchshie-rayony-kieva-reyting/, живете там та раз на місяць виплачуєте орендну плату власнику. І ось на цьому моменті давайте і зупинимося.

Оплата за оренду

Так називають щомісячну виплату власнику квартири певної суми, про яку ви домовлялися, коли підписували договір. У деяких випадках вас можуть попросити виплатити суму наперед або виплачувати її поквартально.

Також є таке поняття як застава (депозит). Це так звана страховка на той випадок, якщо ви щось зламаєте у квартирі або не зробите вчасно оплату оренди квартири, і тоді людина зможе відняти суму з депозиту. Зазвичай заставна сума за розміром така сама, як сума, яку ви платите за місяць.

Крім того, ви платитимете за комунальні послуги, до яких належить:

 • електроенергія;
 • водопостачання;
 • газ;
 • теплопостачання (взимку);
 • вивіз сміття;
 • інтернет;

Те, як відбуватиметься оплата за квартиру, і хто оплачуватиме комуналку, вирішується у розмові з орендодавцем та укладанні умов договору.

Договір оренди

Це той самий документ, який регулює відносини між орендодавцем та орендарем, і до якого звертаються у разі виникнення спірних ситуацій. Договір завжди оформляється письмово та засвідчується у нотаріуса.

У ньому мають бути зазначені такі пункти:

 • предмет договору та сторони;
 • термін дії;
 • нюанси щодо оплати;
 • пункт присвячений депозиту;
 • права та обов’язки сторін;

У цьому документі можна і потрібно прописувати всі моменти, які вас турбують. Наприклад, якщо ви заїжджаєте у квартиру з поганим ремонтом, і робитимете його за власний рахунок, то зафіксуйте це. Те саме стосується техніки. Хто оплачуватиме її ремонт? Ви чи власник? Поясніть це. У такій тонкій справі як оренда квартири в Києві головне нічого не випустити з уваги й захистити себе від можливих ризиків за допомогою договору.

Власник може скільки завгодно захоплювати вас приємними розмовами та напувати чаєм, але ви завжди повинні пам’ятати про те, що в його інтересах здати вам житло, так що включайте критичне мислення і сумнівайтеся якнайчастіше. А якщо під час підписання документів у вас виникають якісь побоювання, то краще проконсультуйтеся з юристом. Ну а найкращі квартири в Києві чекають на вас тут  https://thecapital.com.ua/arenda-kvartir-v-kieve/, як і європейський сервіс!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest