Як сплачується оренда квартири?
Договір та оплата оренди квартири.
Оренда житла – це ідеальний варіант для тих, хто ще не готовий купити квартиру або взагалі не планує цього робити. Вам не потрібно облаштовувати житло, перейматися проведенням комунікацій. Ви просто заїжджаєте в готову квартиру в одному з найкращих районів столиці https://thecapital.com.ua/luchshie-rayony-kieva-reyting/, живете там та раз на місяць виплачуєте орендну плату власнику. І ось на цьому моменті давайте і зупинимося.
Оплата за оренду
Так називають щомісячну виплату власнику квартири певної суми, про яку ви домовлялися, коли підписували договір. У деяких випадках вас можуть попросити виплатити суму наперед або виплачувати її поквартально.
Також є таке поняття як застава (депозит). Це так звана страховка на той випадок, якщо ви щось зламаєте у квартирі або не зробите вчасно оплату оренди квартири, і тоді людина зможе відняти суму з депозиту. Зазвичай заставна сума за розміром така сама, як сума, яку ви платите за місяць.
Крім того, ви платитимете за комунальні послуги, до яких належить:
- електроенергія;
- водопостачання;
- газ;
- теплопостачання (взимку);
- вивіз сміття;
- інтернет;
Те, як відбуватиметься оплата за квартиру, і хто оплачуватиме комуналку, вирішується у розмові з орендодавцем та укладанні умов договору.
Договір оренди
Це той самий документ, який регулює відносини між орендодавцем та орендарем, і до якого звертаються у разі виникнення спірних ситуацій. Договір завжди оформляється письмово та засвідчується у нотаріуса.
У ньому мають бути зазначені такі пункти:
- предмет договору та сторони;
- термін дії;
- нюанси щодо оплати;
- пункт присвячений депозиту;
- права та обов’язки сторін;
У цьому документі можна і потрібно прописувати всі моменти, які вас турбують. Наприклад, якщо ви заїжджаєте у квартиру з поганим ремонтом, і робитимете його за власний рахунок, то зафіксуйте це. Те саме стосується техніки. Хто оплачуватиме її ремонт? Ви чи власник? Поясніть це. У такій тонкій справі як оренда квартири в Києві головне нічого не випустити з уваги й захистити себе від можливих ризиків за допомогою договору.
Власник може скільки завгодно захоплювати вас приємними розмовами та напувати чаєм, але ви завжди повинні пам’ятати про те, що в його інтересах здати вам житло, так що включайте критичне мислення і сумнівайтеся якнайчастіше. А якщо під час підписання документів у вас виникають якісь побоювання, то краще проконсультуйтеся з юристом. Ну а найкращі квартири в Києві чекають на вас тут https://thecapital.com.ua/arenda-kvartir-v-kieve/, як і європейський сервіс!