Четвер, 12 Вересня, 2024
Новини партнерів

Будівельна деревина – що це та де використовується?

Які породи деревини варто враховувати під час планування будівництва приватного будинку?

Дерево як будівельний матеріал супроводжувало людство практично від початку. Його окремі типи розширюють можливості та місця застосування. На кінцевий візуальний ефект і довговічність впливають як конкретні породи дерев та його властивості, а й сучасні методи обробки та виробництва.

Які породи деревини варто враховувати під час планування будівництва приватного будинку? Який клас матеріалу підійде для кроквяної ферми або елементів каркасного будинку, а який для навісу для машини або садової альтанки? Що потрібно знати про деревину, перш ніж купити її тут https://foreest.com.ua/opt/.

Будівельний брус – що це?

Будівельна деревина – це особливий вид матеріалу, параметри якого дозволяють зводити несучі конструкції житлових будинків, навісів для автомобілів, садових пергол та інших. 

Будівельний пиломатеріал можна поділити на клеєний брус та масивний брус.

  • Перший з них використовується для зведення ферм та елементів віконних конструкцій.
  • Він висушений у печі, має певну вологість (12%), склеєний і зрощений уздовж окремих ламелей.
  • Використання водостійкого клею підвищує міцність та надійність з’єднань.
  • Чотирьохстороннє стругання знижує ризик виникнення та поширення вогню всередині балки.
  • Цей вид деревини також характеризується відповідними теплоізоляційними параметрами та стійкістю до вологи. Клеєний брус має високий рівень міцності і несучої здатності. Це з використанням щонайменше трьох шарів дощок з хвойної деревини.
  • В основному його використовують при будівництві будівель великої площі та прольоту, ферми даху яких мають витримувати великі навантаження.

Деревину другого типу, масивну деревину, стругають і сушать, а потім знову стругають з чотирьох сторін до отримання бажаної форми. Її вологість оцінюється у 15%. Серед класів, що найчастіше використовуються в будівництві, – масив деревини С24. Його одержують із сосни і підходять для використання як елемент покрівельних конструкцій, стін у каркасних будинках або перекриттів.

Які класи будівельної деревини є?

Існують різні способи класифікації будівельної деревини, яка необхідна інвесторам, які будують каркасні будинки. Одним із основних підрозділів є класи, диференційовані за своїм походженням. Для хвойних дерев виділено класи від C14 до C50. У свою чергу, для листяних дерев він становить від Д30 до Д70. Вони демонструють значні відмінності в технічних параметрах, які виражаються у щільності сировини, еластичності та стійкості до стиснення та розтягування.

Інший розділ включає деревину за класом після обробки. Йдеться про поділ на три групи:

  • перша – преміум-клас,
  • друга – середній клас якості,
  • третя – нижчий клас якості.

За якістю обробки також варто згадати поділ на деревину, що використовується у видимих ​​ока місцях і невидимих. Перший підійде для відкритих і напіввідкритих конструкцій – як декоративні балки на горищі, елементи навісу для автомобіля, садової перголи, альтанки або сараю для інструментів. З іншого боку, деревина не має естетичної цінності, тому її варто використовувати скрізь, де вона буде покрита, наприклад, шаром утеплювача.

Які стандартні розміри будівельного бруса?

Серед найпоширеніших довжин будівельного бруса – балки, проліт яких складає близько 4-5 метрів. З метою оптимізації процесу будівництва конструкцій, особливо кроквяних ферм, виробники передбачають можливість замовлення балок певної довжини, зазначеної в архітектурному проекті. Це дозволяє уникнути необхідності різати балки безпосередньо на будівельному майданчику.

Як вибрати будівельну деревину?

На ринку представлені різні види сировини, які підходять для будівництва будинку, навісу для машини або садової альтанки. Найбільш популярні з них – будівельна деревина та масив.

Ще перед покупкою варто переконатися, наприклад, поцікавившись у родичів і друзів, чи заслуговує на довіру дана торгова точка. Під час відвідування варто придивитися до асортименту. Будь-які види сучків чи дефектів негативно впливають на міцність матеріалу.

Варто поцікавитись у продавця про походження деревини та переконатися, що вона сертифікована. Також не завадило б дізнатись, як воно зберігається. Добре мати знання (хоча б на базовому рівні) про окремі класи та породи деревини, її сильні сторони та призначення.

Як зберігати будівельну деревину?

Не менш важливим є процес зберігання деревини, яка надалі використовуватиметься на будівельних майданчиках. Купуючи непросочену деревину, слід враховувати, що процес необхідно буде провести самостійно, а потім забезпечити її сушіння у відповідних умовах. Проект зрештою може виявитися клопітким, тому варто одразу задуматися про придбання просоченої та висушеної деревини.

Якщо ви хочете використовувати деревину під час будівництва конструкції, вам необхідно забезпечити їй достатньо місця для зберігання. Тут знадобиться дров’яний сарай, збудований своїми руками – обов’язково з дахом. Необхідно не забути захистити матеріал, ізолювавши його від землі та відокремити окремі шари вологовідвідною плівкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest