Субота, 25 Травня, 2024
Історія Києва

Кінотеатр “Зірка”. Історія

З історії київських кінотеатрів – Кінотеатр “Зірка”.

Кінотеатр “Зірка” був відкритий у 1953 році у київській місцевості Олександрівська слобідка.

Він був розташований на вулиці яка виникла у 1-й третині XX століття (основна частина забудови, проте, здійснена вже у 1940 -1960-ті роки), й мала назву Шевче́нка (на деяких картах вживалася назва Шевче́нківська), на честь Т. Г. Шевченка, яка у 1955 році отримала сучасну назву Максима Кривоноса на честь героя народно-визвольної війни українського народу.

Відкриття кінотеатру для того часу було подією не лише районного, але й міського масштабу. Окрема будівля, спеціально відведена для кінотеатру, оригінальної архітектури, стала справжнім подарунком для киян. Фото із зображенням «Зірки» 1954 року навіть з’явилось у альбомі пам’ятних місць Києва.1950-ті роки.
1950-ті роки.

У книзі “Залізничний район міста Києва” (на той час назва Соломʼянського району) 1959 року є таке згадування:

“Чудовий кінотеатр «Зірка» на новій вулиці Максима Кривоноса має і свій літній майданчик на Олександрівській Слобідці на 550 місць.”

1959 рік. Фото – Вячеслав Настецький.
1959 рік. Фото – Вячеслав Настецький.
1960-ті роки. Фото з архіву Сергія Пʼятерикова.

“Цій будівлі не пощастило: сталінський ампір не вписувався у концепцію спрощених форм, яка прийшла йому на зміну і спровокувала справжню війну з «надмірностями». Якщо збудований у тому ж стилі, але набагато більш монументальний кінотеатр «Київ» не було куди сховати в силу його центрального місцезнаходження, то «Зірку» просто від гріха подалі вирішили забути. Про кінотеатр не згадували у жодних книжках по архітектурі міста, фотографії цього прикладу «сталінського бароко» відсутні у київських фотоальбомах, а допитливі культурологи навіть не завжди знають про його існування…”, – так описує архітектуру кінотеатру киянин Максим Олейников.

1961 рік.
1960-ті роки.
2000-ні роки.
2000-ні роки.

Кінотеатр був зачинений на початку 1990-х років. На даний час в будівлі розташований джентльмен-клуб “Зоряний Носоріг”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest