Неділя, 26 Листопада, 2023
Історія КиєваНовини

П’ять київських будівель були внесені до реєстру об’єктів культурної спадщини

Експертна комісія з питань обліку об’єктів культурної спадщини МКІП прийняла рішення про внесення до реєстру об’єктів культурної спадщини, як пам’ятки архітектури та історії п’ять будівель.

Український міжнародний інститут відновлення разом з міністерством культури та інформаційної політики України започатковують системну розробку облікових документацій потенційно цінних пам’яток та внесення їх у реєстр об’єктів культурної спадщини для захисту від знесення та радикальної перебудови. Про це на сторінці у фейсбук повідомляє Український міжнародний інститут відновлення.

Вже сьогодні Експертна комісія з питань обліку об’єктів культурної спадщини МКІП прийняла рішення про внесення до реєстру об’єктів культурної спадщини, як пам’ятки архітектури та історії таких київських будівель:

До реєстру потрапили наступні будівлі:

1. «Житловий будинок, 1899, в якому жили М.Анцифєров, О.Давидов, М.Пасiчник, С.Пекар, Перебував Г.Мачтет» за адресою: Десятинний провулок, 7 у Шевченківському районі м. Києва;

2. «Будинок-пам’ятка історії» за адресою: Музейний провулок,8 (8-А) у Печерському районі м. Києва;

3. «Житловий будинок, в якому містилися правління Київського товариства фотографів-аматорів «Дагер», управління Київської залоги Української Держави, штаби Збірного корпусу та Київської добровольчої дружини» за адресою: вулиця Прорізна, 23- А у Шевченківському районі м. Києва;

4. «Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського» за адресою: Голосіївський проспект, 3 у Голосіївському районі м. Києва;

5. «Будинок меблів» за адресою: бульвар М. Міхновського (Дружби народів), 23 у Печерському районі м. Києва.

Шляхом внесення цих будівель у реєстр об’єктів культурної спадщини їх можна врятувати від знесення та радикальної перебудови.

«Сьогодні ми бачимо як бодай кожного місяця у процесі реконструкції зносяться історичні будівлі, яким не присвоєно статус пам’яток архітектури і це дійсно цінні приклади нашої культури, не надумані. Проблема полягає в тому, що громадськість дізнається про це тоді коли вже почалися якісь руйнування, а органи охорони потім розводять руками», — зазначили в Українському міжнародному інституті відновлення.

Фото – Український міжнародний інститут відновлення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest