Неділя, 26 Травня, 2024
ВажливеНовини

В охоронній зоні музею в Пирогові вирубують залишки лісу, щоб звести житлові новобудови

Забудовники продовжують дорізати невеликий ліс на земельній ділянці в охоронній зоні Національного музею народної архітектури та побуту в Пирогові.

Про це повідомив журналіст і громадський діяч Михайло Погребиський, опублікувавши фото з місця вирубки і документи, що підтверджують історико-культурне значення цієї території.

Як свідчить діючий Генеральний план міста Києва, ділянка, на якій проводяться рубки, не тільки охоронна зона музею, вона ще й входить в зону охорони пам’яток культурної спадщини та Південного історичного ареалу столиці.

За словами Погребиский, це не зупиняє забудовника від планів фактично знищити цю територію і забудувати її висотками.

“Перша масова вирубка дерев, нагадаю, на цій ділянці була здійснена в січні 2020 року. Всього за актом зелених насаджень, що підлягають видаленню – мають зрізати 2779 дерев! Це невеликий ліс – причому балка, тобто яр, усіяний лісом. Зараз дорізають то, що недорізали в січні”, – повідомив активіст.

Як стверджує автор поста, орендар цієї ділянки – агрокомбінат “Хотівський” – втратив право на оренду за згодою сторін ще в 2007 році.

“Це було зроблено для того, щоб землю могли забудувати фіктивні житлові кооперативи, яким тоді Київрада роздала абсолютно безкоштовно сотні гектарів особливо цінних земель у Феофанії, в Пирогово і Жуковому острові”, – повідомив журналіст.

В даний час до орендаря ділянки прокуратурою Києва пред’явлено судовий позов, який, на думку, активіста, тільки прискорив дії зі знищення дерев.

“Забудовник зрозумів, що “пригорає” і потрібно поспішати! І ще режим карантину тут у нагоді – бо зручний для забудовників і сприяє активізації їх активності”, – зауважив Михайло Погребиський.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2974842265946482&id=100002622126461&__tn__=K-R

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest