Неділя, 26 Листопада, 2023
Історія КиєваНовини

Рибальський міст йде в історію

Рибальський вантовий міст почали розбирати.

Міст почали розбирати з боку Рибальського півострова, де вже знесли берегову частину. За планами, завершити розбирання планується в цьому році, і міст назавжди піде в історію!

Рибальський вантовий міст — міст через гавань Дніпра. Відкрито 23 вересня 1963 року. Побудований у північній частині Подолу. Забезпечував автомобільний зв’язок між Подолом і Рибальським островом.

Був першим у світі вантовим мостом із залізобетонною балкою жорсткості. Споруджений за проектом інституту «Укрпроектстальконструкція». Автори проекту — інженери А. Гольдштейн, В. Кирієнко, Н. Соколова. Загальна довжина мостового переходу 474,3 м (лівобережна естакада — 82,3 м, руслова частина — 275,7 м, правобережна естакада — 116,3 м). Руслову частину моста перекрито трипрогінною нерозрізною вантовою будовою (65,85 + 144 + 65,85 м), симетричною відносно двох залізобетонних пілонів (заввишки 42 м) з радіальним розташуванням вантів, виготовлених зі сталевих канатів діаметром 72 і 55 мм. Прогони перекривають дві головні балки П-подібного перерізу з відстанню між осями 9,6 м. Проїжджу частину складено з Т-подібних залізобетонних елементів завширшки 1,5 м, які спираються на внутрішні стінки головних балок.

За своїми архітектурними та конструктивними формами був цінною пам’яткою 1960-х років.

З початку 1990-х років, у зв’язку з аварійним станом конструкцій мосту, ним було припинене автомобільне сполучення, а за кілька років під міст було підведено додаткові опори.

Останні роки експлуатації був винятково пішохідним. Станом на 2011 рік у процесі демонтажу. Першим етапом до його ліквідації стало введення в експлуатацію Гаванського мосту.

Наступні кроки будуть вжиті в міру будівництва нового Подольського мосту. На місці сучасного Рибальського мосту має з’явитися новий місток для заїзду транспорту на Подільський міст, для чого планується знесення також і контори Річкового порту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest