Першотравневий масив. Історія
З історії київських районів та місцевостей – Першотравневий масив.
Першотравневий масив — перший житловий масив Києва. Історична місцевість Солом’янського району Києва.
Розташований на території Чоколівки та колишнього Кадетського гаю, вздовж Чоколівського бульвару, вулиць Єреванської, Уманської, Ушинського та прилеглих вулиць. Орієнтовні межі — Повітрофлотський проспект, Чоколівський бульвар, залізниця Київ-Фастів та вулиці Юліуса Фучика, Петра Ніщинського.
Назва масиву походить від колишнього селища імені Першого Травня, що було забудоване 1926 року та розташовувалось у кварталі між теперішніми Повітрофлотським проспектом, Чоколівським бульваром та вулицею Авіаконструктора Антонова (знесене в 1970-х — на початку 1980-х років).
Першотравневий — перший житловий масив Києва. Будівництво масиву розпочато 1956 року на місці городів та полів. Перші квартали (1, 2 та 4-й) площею 33 га було забудовано впродовж 1957–1959 років. Авторами проекту масиву були архітектори О. І. Заваров, С. Б. Шпільт та Л. Г. Стависька.
Перші квартали розташовані у межах Чоколівського бульвару, вулиць Єреванської, Міцкевича, Петровського, Іскрівської та Уманської. Окремий квартал зайнятий територією школи та шкільним стадіоном. Перші будинки масиву — 5-поверхівки, але не класичні «хрущовки» — для них притаманні більша площа квартир, більші вікна та вищі стелі, кімнати, що не сполучаються між собою, заплановані, як комунальне житло. На сьогодні — основному це окремі квартири.
Впродовж 1959–1960 років було збудовано другу, а впродовж 1961–1963 років — третю чергу масиву, друга та третя черги — це забудова класичними «хрушовками». Пізніше, у 2-й половині 1960-х та у 1970-ті роки у східній частині масиву було зведено і 9- та 14-поверхові будинки.
Масив складається із 11-ти кварталів. 15% площ масиву відведено під забудову, 28% — під вулиці та міжквартальні проїзди і 57% — під зелені насадження.
Першотравневий парк з кінотеатром повторного фільму – насправді Піонерський парк з дитячим кінотеатром, який згодом називався “Дніпро”, а зараз там ляльковий театр. Це біля Європейської площі!