Понеділок, 4 Березня, 2024
Історія Києва

Пам’ятник «Вічна любов: Луїджі і Мокрина»

Пам’ятник «Вічна любов: Луїджі і Мокрина» розташований в Хрещатому парку біля Паркового мосту, відомого також як міст закоханих.

Луїджі Перутто і Мокрина Юрзук вперше зустрілися в 1943 році в таборі Гланштоф в Австрії. Він – військовополонений італієць, вона – українка, викрадена на примусові роботи. Після звільнення Австрії від фашистів в травні 1945 року, викрадена молодь стала повертатися додому. Луїджі хотів поїхати з Мокриною, але йому не дозволили. Остання їхня зустріч відбулася, коли українка відправлялася на Батьківщину. Луїджі і Мокрина, здавалося, назавжди розлучилися після війни, але італієць через 60 років знайшов свою кохану. Знову вони зустрілися в студії телепрограми «Жди меня». Буквально пару хвилин вони не випускали один одного з обіймів, і саме ця сцена лягла в основу монумента. Після тієї зустрічі Луїджі 9 років приїжджав в Україну, а Мокрина літала до Італії.

Пам'ятник «Вічна любов: Луїджі і Мокрина»

7 травня 2013 року відбулося відкриття пам’ятника, прототипами яких італієць і українка. У церемонії відкриття взяв участь тільки 91-річний Луїджі Перутто, тоді як 93-річна Мокрина Юрзук за станом здоров’я не змогла прибути.

Пам'ятник «Вічна любов: Луїджі і Мокрина»

Сьогодні Луїджі і Мокрини немає в живих – його не стало в 2013 році, її – в 2015-му. Але їх дивовижна історія увічнена в бронзі в самому центрі Української столиці.

Цей монумент полюбила молодь, він навіть обріс легендами. Так, щоб зустріти любов необхідно потерти рукав піджака Луїджі.

30 квітня 2017 року копію пам’ятника відкрили в рідному містечку Луїджі Перутто – Кастель-сан-Лоренцо.

Автори: скульптори Г. Костюков і А. Моргацький.

Пам'ятник «Вічна любов: Луїджі і Мокрина»
Пам'ятник «Вічна любов: Луїджі і Мокрина»
Пам'ятник «Вічна любов: Луїджі і Мокрина»
Вічна любов: Луїджі і Мокрина

Джерело – kiev-foto.info, Телеканал “Інтер”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest