Неділя, 27 Жовтня, 2024
Історія Києва

Пам’ятник Олександру Шалімову

З історії київських пам’ятників – пам’ятник Олександру Шалімову.

Олександр Шалімов (1918 – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Доктор медичних наук (1958), професор (1961), дійсний член АН УРСР (з 1978), дійсний член Академії медичних наук України (з 1993 року). Герой Соціалістичної Праці, Герой України. Шалімов провів близько 40 000 операцій; автор понад 830 наукових робіт і 112 винаходів; створив в Україні два науково-дослідних інститути – в Києві та Харкові. Олександр Олексійович став першим лікарем, який провів вдалу пересадку підшлункової залози хворим на діабет, розробив і впровадив нові методи операцій при онкологічних захворюваннях, а також органів травлення, судин, серця. Під керівництвом Шалімова була проведена перша в Україні операція з пересадки серця.


Пам’ятник Олександру Шалімову знаходиться біля входу в Національний інститут хірургії й трансплантології, що носить його ім’я (Олександр Олексійович очолював Інститут з 1972 року).

Відкриття монумента відбулося 14 лютого 2014 року – в дні, коли хірургові виповнилося б 95 років.

14 лютого 2014 року.

В церемонії відкриття взяли участь представники Київської міськдержадміністрації, духовенство, колеги Шалімова та його сини.

14 лютого 2014 року.

“Сьогодні у нас видатний день – ми відкриваємо пам’ятник видатному хірургу, засновнику двох інститутів хірургії в нашій країні. Такого ще не було в історії медицини – людині, яка протягом усього свого життя надавала допомогу тим, хто її потребував. Людині надзвичайно високих моральних якостей, яка вже увійшла в історію вітчизняної медицини”, – зазначив президент Національної академії медичних наук Андрій Сердюк.


Робота з виготовлення тривала близько року. Для пам’ятника був використаний 12-тонний цілісний шматок сірого граніту.

Шалімов зображений в хірургічній шапочці, лікарському халаті, з історією хвороби в руках. Погляд строгий і зосереджений. Внизу постаменту напис: «Від учнів».

Автори: скульптори В. Липівка і А.Рубан.

Знаходиться за адресою – вулиця Героїв Севастополя, 30.

Використані матеріали – kiev-foto.info, УНН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest