Пам’ятник Олександру Пушкіну на Шулявці
З історії київських пам’ятників – пам’ятник Олександру Пушкіну.
Знаходиться за адресою проспект Перемоги, 40.
Пам’ятник Олександру Пушкіну на Шулявці – найбільший з усіх київських монументів російському письменнику. Він встановлений біля входу в парк і був відкритий 2 червня 1962 року.
Монумент являє собою фігуру поета, зображеного в сидячій позі, встановлену на масивний постамент зі сходами з чорного лабрадориту.

Загальна висота – 7,6 метра, з яких, висота скульптури – 3,5 метра. На лицьовій частині п’єдесталу написано (українською мовою): «Пушкіну – український народ»








Олександр Пушкін (1799 – 1834) – великий російський поет і письменник, творець сучасної російської мови. У 1820-24 роках Пушкін перебував на українській землі в засланні, за свої вірші проти царської влади. На шляху до місця свого заслання – Одесі – Олександр Сергійович всього лише на кілька днів завітав до нашого міста, який давно мріяв побачити (всього за час заслання відвідав 124 населених пункти). А подивитися було на що – тодішній Київ сильно відрізнявся від Петербурга і Москви українським бароко, які залишилися духом гетьманщини і домашньою атмосферою в місті. У Києві Пушкін зупинився в будинку свого друга генерала Миколи Раєвського – цей будинок під №14 по вулиці Грушевського зберігся до сих пір і на ньому встановлена пам’ятна дошка. До речі, в Києві на честь Олександра Пушкіна крім меморіальних дощок встановлено вісім пам’ятників і бюстів, відкритий музей, названі вулиця і парк.
Автори: скульптор А. Ковальов, архітектор В. Гнезділов (імена вибиті на тильній стороні постаменту).




Використані матеріали – КИЕВФОТО, retroua.com.