Музей Валерія Лобановського

З історії київських музеїв – музей Валерія Лобановського.

У грудні 2009 року в старій будівлі київської школи № 319 по проспекту Лобановського, 146/148, відкрився музей її найвідомішого учня – Валерія Васильовича Лобановського.

Великий футбольний тренер, за методиками якого досі «ганяють» гравців в італійських і німецьких клубах, навчався в цих стінах в 1946-56 роках.

Потім він вступив до Київського політехнічного інституту, але тренування вимагали все більше часу. Лобановський не став ученим, він став одним з найвідоміших футбольних наставників, «батьком» легендарної епохи київського «Динамо» 1970-80-х років. У школі завжди знали і пам’ятали, хто був її найзнаменитішим учнем. А ідея створити музей метра українського футболу виникла на зустрічі випускників у 2007 році, коли минуло п’ять років після раптової смерті Лобановського, який помер 13 травня 2002 року.

Вже у вересні 2007 року на стіні рідної школи Лобановського встановили меморіальну дошку. Пізніше школа отримала його ім’я.

Музей відкрили 25 грудня 2009-го. На відкритті була присутня дружина Валерія Васильовича – Аделаїда Панкратьевна. Розташовується музей на другому поверсі старої будівлі школи, в кабінеті фізики.

На стендах – фотографії Валерія, починаючи зі шкільних років, фото його однокласників, вчителів. Вирізки з газет того часу створюють відповідну атмосферу занурення в епоху. Шафи, книги прилади, парта, за якою сидів Валера – все звідти, з 1950-х. Стоїть на видному місці і велосипед, який він подарував в шкільні роки свому однокласнику – Валерію Шевченко. Представлені в музеї і особисті речі «тренерської епохи» Лобановського – закордонний паспорт, електробритва, бутси і навіть форма, в якій він виходив на тренування.

Біографію легендарного тренера тут знають «назубок». Його досягнення як гравця і як тренера цікавлять все більше число відвідувачів. Меморіальний музей Лобановського вже увійшов в тематичні маршрути, пов’язані зі спортивною славою України.

Фото – ФК Динамо Київ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest