Субота, 6 Липня, 2024
Історія КиєваНайкраще

Київські каштани. Історія появи в місті

Історія київського каштана.

Відомий дослідник Києва М.Ф. Берлінський (1776-1848) в одній зі своїх рукописів зазначив, що на київському Подолі серед горіхових, абрикосових і інших фруктових дерев з’явилося красиве декоративне дерево – кінський каштан, – квітуче біло-рожевими квітками пірамідальної форми.

Київські каштани

Завезено це дерево до Києва було приблизно з Угорщини. Восени воно приносить плоди, які, на відміну від плодів каштана звичайного, завезеного в західну Європу з Італії, неїстівні. Каштанове дерево полюбилося киянам через свою красу.

Київські каштани
Квітучі каштани в Миколаївському (Шевченківському) парку. З листівки початку ХХ століття.

Цікаво, що в старому (верхньому) Києві каштанових дерев в той час не було, тому що в цих місцях тоді не було садів. Тільки в 1839-1849 рр. за проектом архітектора В.І. Беретті був закладений Бібіковський бульвар (Д.Г. Бібіков в той час був генерал-губернатором Києва). Нині це бульвар Тараса Шевченка. Спочатку на бульварі висадили каштани, однак царю Миколі I розлогі крони дерев не сподобалися, тоді протягом ночі все каштани були викорчувані і замінені пірамідальними тополями, що додало бульвару більш величний вигляд. А викорчувані дерева кияни підібрали і посадили у дворах своїх будинків. Це призвело до поширення каштанів по всьому Києву, результат чого можна побачити і сьогодні.

Київські каштани

За радянських часів суцвіття каштана було основним елементом герба міста. Воно і сьогодні красується на коробці київського торта – «візитної картки» Києва.

Київські каштани

Pin It on Pinterest