Четвер, 18 Квітня, 2024
Історія КиєваНайкраще

Київ у США, Канаді та в Антарктиці

Які ще куточки світу мають назву Київ.

У США також є Київ!

Йдеться про містечко Київ (Kief) в окрузі Макгенрі у штаті Північна Дакота. Невеличке за розмірами (на 2010 р. місто мало площу 3,21 км²), воно є частиною міста Майнот.

Київ був заснований українськими поселенцями в 1898 рр. як станція біля залізничної лінії Со-Лінія подружжям протестантів з Києва Антоном та Христиною Боковими і назване на честь українського міста Київ, який тоді входив до Російської імперії.

Київ у США, Канаді та в Антарктиці

“Кієф” було традиційним правописом на той час. У 1909 р. тут було створене поштове відділення, а пізніше, в 1916 р., поселення набуло статус села. Містом Кієф став у 1967 році. Попри компактність, містечко було досить добре розвиненим – місцеві мешканці займалися фермерством та бізнесом, тут був молокозавод, банк, магазини, кілька церков і дві школи.

Київ у США, Канаді та в Антарктиці
Київ у США, Канаді та в Антарктиці
Київ у США, Канаді та в Антарктиці
Київ у США, Канаді та в Антарктиці

Та з 1960-х років населення міста різко скоротилося, школу закрили, а згодом зник і бізнес, навіть закрили останній продуктовий магазин. Єдина діюча протестантська церква відкрита лише раз на тиждень. Наразі містечко більше схоже на хутір. Якщо в 1920 році тут мешкало понад 300 осіб, на 2018 рік – лише 14, а фактично мешкає ще менше.

Фото та сюжет про місто – Голос Америки.

Київ у Канаді

Від початку української імміграції до Канади виявилася одна із її прикметних рис – компактність. Часто українці іммігрували громадами, сформованими з колишніх мешканців сіл і повітів, і на необжитих землях в Альберті, Саскачевані та Манітобі природно створювали суто українські поселення та суцільні етнічні райони. Саме тут перепис 1921 р. зафіксував 90,1% українців.

Згодом компактність проживання та згуртованість забезпечили швидке формування української діаспори, створення нею своїх організацій та національного представництва у канадському суспільстві.

Так виникла низка українських поселень, що простягалися дугою з півночі Альберти до південного сходу Манітоби: Нью-Київ, Прут, Буковина, Ярослав, Україна, Київ, Полтава, Тернопіль, Витків, Снятин, Коломия, Січ, Сокаль, Ольга, Дніпро, Дністер, Збруч, Карпати, Запоріжжя, Косів, Роса, Правда тощо. Цікаво, що у назвах своїх населених пунктів українські імміґранти відобразили не лише географічні назви своєї Батьківщини, а й імена відомих українських діячів — Хмельницький, Сірко, Шевченко, Тарас, Петлюра тощо.

Київ у США, Канаді та в Антарктиці

Загалом на початок ХХІ ст. у Канаді було близько 200 міст із українськими назвами.

Півострів Київ в Антарктиці

В Антарктиці є півострів Київ, названий так на честь столиці України.

Це переважно покритий льодом півострів овальної форми. Він сполучений з континентом (Антарктидою), виступає на 35 км у північно-західному напрямку від західної сторони Землі Греяма. На північному сході омивається водами Фландрійської затоки, а на південному заході — затоки Біскочі.

Крайня точка півострова — мис Ренар. На південний захід від цього мису розташоване Узбережжя Грейама, на північний схід — Узбережжя Данко.

Назва півострова походить від назви столиці України – Києва, і була дана йому у зв’язку з українською антарктичною станцією «Академік Вернадський», розташованою на острові Галіндез.

Київ у США, Канаді та в Антарктиці
На фото – гори на західній частині півострова Київ (джерело: Вікіпедія)

Джерело – Diaspora.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest