Інженерний провулок. Найкоротша вулиця Києва

Найкоротшою вулицею Києва є Інжене́рний прову́лок у Печерському районі міста неподалік станції метро Арсенальної. Пролягає від Московської вулиці до вулиці Івана Мазепи.

Провулок офіційно вважається найкоротшою вулицею Києва. Його довжина становить 83 м.

Провулок виник наприкінці ХІХ — на початку XX століття під сучасною назвою, відтоді існує під цією назвою незмінно.

Тоді зводили будинки для інженерно-технічного персоналу заводу “Арсенал”. У новому двоповерховому будинку по вулиці Микільської, 2/1 (нині – Івана Мазепи) розмістилося інженерне відомство. Ось і отримав проїзд за цією будівлею відповідну назву. Зараз в будинку знаходиться поліклініка № 1 Печерського району.

Його також можна в прямому сенсі вважати “вулицею з трьох будинків”, хоча лише один з трьох будинків відноситься до провулку, решта будинків відносяться до вулиці Івана Мазепи: будинок, що займає весь непарний бік провулку (№ 2 по вул. Івана Мазепи) і будинок, що розташований в кінці провулку з парного боку (№ 4/6 по вул. Івана Мазепи).

У 2004-му році існували плани знесення будинку № 2 по вулиці Івана Мазепи і, як результат, ліквідації провулку, однак ці плани не було реалізовано.

Цікаво, що в найменшому провулку немає жодного дерева та має всього одну арку у двір будинку №4 та одні двері, що виходять на провулок.

Pin It on Pinterest