Центральний гастроном Києва

Історія будівлі Центрального гастроному – одного з культових місць для киян.

Знаходиться у самому центрі міста, за адресою Хрещатик, 40/1.

Початок будівництва 1874 рік

Будівлю звели в 1874 році, і спочатку тут був готель «Кане». «Деякий час в цьому готелі жив відомий художник Михайло Врубель – після того, як закінчив роботи по розпису Кирилівської церкви. На першому поверсі знаходилася позичкова лавка, і Врубель писав картину з дочки господаря цієї лавки.

До 1918 року в готелі жив Павло Скоропадський, він проводив в номері консультації з різними політичними діячами перед тим, як його обрали гетьманом, тому ця будівля стала центром політичних подій. Також тут зупинявся відомий український актор і режисер Панас Саксаганський.

Початок 1930-х років

Під час Другої світової війни будівля дивом уціліло, коли Хрещатик перетворився на руїни. У радянські часи його використовували як житлове, а перший поверх відвели під Центральний гастроном.

1975 рік

Киянам Центральний гастроном запам’ятався довгими чергами. «Це був практично єдиний магазин, який працював до 23 годин. Тут часто «викидали» дефіцит, і шикувалися довгі черги до кас.

1985 рік

Можна було почути крики: «Маша, вже не вибивай ковбасу! Вона закінчилася!» Жителі областей, які приїжджали в столицю у справах або в гості, обов’язково відвідували ЦГ в пошуках сосисок і вареної ковбаси. А в кінці 80-х – початку 90-х тут шикувалися черги за дивовижною пепсі-колою. У 70-е і першій половині 80-х це був, мабуть, найбагатший гастроном в Києві.

2006 рік

Там можна було порівняно часто (тобто, не кожен день) купити якісну варену ковбасу. Або твердий сир. Взагалі, зайшовши в цей гастроном, практично завжди можна було зустріти щось таке смачне, чого не було в інших київських гастрономах. І черги, завжди черги, причому подвійні – спочатку в касу вибити чек, а потім до продавця забрати свою ковбасу. Пам’ятаю, як з батьками раз місяць його відвідували за різною смакотою. Особливо запам’ятався сир аматорський в коробці.

Сучасний стан після пожежі 2017 року

Pin It on Pinterest