Центральний палац шлюбів Києва

Одне з найкрасивіших і знакових будівель для Киян, прозваним “бермудським трикутником”, в якому багато “загубилися” і були знайдені окільцьованими і щасливими, пов’язаними узами шлюбу.

Розташовується за адресою – проспект Перемоги, 11

Центральний палац шлюбів побудований архітекторами Гопкало, Гречиною і інженером Юрченко в 1980-1982 роках. Одне з споруд Києва з увігнутим дахом. Автори вибрали для будівлі незвичайну трикутну форму, за що в народі палац прозвали «бермудським трикутником».

Така форма невипадкова: завдяки їй потоки людей в рагсі не перетинаються і не заважають один одному, вхід і вихід – в різних місцях, а підйом покрівлі до країв пропускає в приміщення більше світла, що особливо важливо для урочистого залу. Рагс був спроектований як цілий комплекс – з фойє, гардеробом, кіосками з продажу квітів і сувенірів. Його важливим елементом стали сходи на виході для урочистої появи молодят. Також перед РАГСом обладнали стоянку на 100 автомобілів.

Крім своєї незвичайної архітектури Центральний рагс має вигідне розташування – на перетині Повітрофлотського проспекту і проспекту Перемоги. Але сьогодні вільний простір навколо нього з усіх боків забудовується, і шедевр модернізму ризикує загубитися серед зростаючих висоток.

1988 рік. Фотоальбом “Київ”, видавництво “Мистецтво”, 1989 р –
1985 рік

Біля будівлі були облаштовані сквер і фонтан Либідь (Голуби)

РАГС, сквер і фонтан будувалися як частина одного архітектурного комплексу, спроектованого в стилі популярного в 70-і скандинавського мінімалізму, який мав на увазі поєднання простих і нестандартних архітектурних рішень. Сам фонтан – величезний в плані басейн з модними в той період «плаваючими» струменями прикрашали дві скульптури – модернові Голуби і Либідь (вона ж Мати-одиначка або просто Мама). У народі фонтан швидко перейменували – аж надто не в’язався образ справжньої радянської жінки, яка відображена в скульптурі, з давньослов’янською княгинею (скоріше за все, назва заднім числом приурочили до 1500років Києва). Хоча, згідно з більш романтичною версією, назвали фонтан на честь протікаючої неподалік річки Либеді, і голуби зовсім не голуби, а чайки …

Нині ні скверу, ні фонтану. Сквер вирубали, фонтан зник за черговим зеленим парканом, залишився тільки затиснутий між Макдональдсом, заправкою і будівництвом Центральний РАГС, до якого досі намагаються протиснутися лімузини. Без навколишнього ландшафтного дизайну він дійсно виглядає як забуте НЛО, можливо, скоро настане і його черга.

Багато молодят Києва та Київської області планують розписатися саме в Центральному РАГСі по ряду причин. Це вважається одним із найбільш, а по навіть візуальнії статистиці, найпопулярніший РАГС столиці України. Не можна сказати що він однозначно найкращий в Києві за красою і організації церемонії, але один “з найбільш” це так.

Фото – olegasphoto
Фото – olegasphoto
Фото – olegasphoto

Pin It on Pinterest