Вівторок, 28 Листопада, 2023
Історія КиєваНовини

Біля входу до Київського зоопарку встановили нову скульптуру левів

Монумент встановили до Дня Києва біля нового входу.

У Києві, 29 травня, на центральному вході до Київського зоопарку встановили відсутню скульптуру левів, яку зробили з бронзи, повідомляє сайт “Сьогодні”.

Нагадаємо, 30 квітня у зоопарку поставили нову скульптуру зубра, а левів майстри пообіцяли виготовити і встановити до Дня Києва. Як бачимо, своє слово вони дотримали.

Як відомо, автором фігурних зображень зубра і левів є відомий український скульптор-анімаліст Юрій Рубан (1924-2006). Відновлювати первинний вигляд фігур у бронзі довелося доньці скульптора – заслуженому художнику України Олександрі Рубан, а також її чоловікові, народному художнику України Віктору Липовці.

“Обидва пам’ятники були виготовлені батьком у 1968 році зі склобетона з додаванням гранітної крихти. Хоча спочатку мали бути повністю з бронзи. Мабуть, в радянські часи спробували заощадити. Батькові довелося робити їх зі склобетона, а через кілька років поверху покрити листами міді у вигляді карбування, що було модно тоді. У місцях, де були з’єднання мідних листів, з роками почала потрапляти вода, що руйнувало склобетон. Обидва пам’ятники прийшли в непридатність. Їх не врятували навіть три реставрації, які були проведені непрофесійно і без залучення автора скульптурної композиції”, – розповіла сайту “Сьогодні” скульптор Олександра Рубан.


Сьогодні скульптуру левів встановлювали за допомогою підйомного крана. Колір бронзових хижаків такий же, як і у зубра, який був встановлений на вході в зоопарк в кінці квітня.

“Вага бронзового пам’ятника левам – майже 3 тонни. Тепер скульптурна композиція зібрана остаточно і вже прикрашає новий вхід у Київський зоопарк. Приємно, що нам вдалося зробити таку роботу і вдало завершити її. Скульптурна композиція має європейський вигляд. Ми спробували відтворити все до дрібниць і у нас це вийшло. Але головне, що тепер пам’ятник з бронзи простоїть довгі роки, радуючи киян і гостей столиці”, – розповіла сайту Сьогодні” скульптор Олександра Рубан.

Біля нової скульптури левів вже на повну фотографуються перехожі та гості зоопарку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest