Субота, 22 Червня, 2024
ЖиттяНовини

Apple Store в Києві. Концепт від українських архітекторів

Концепт Apple Store в Києві: проект українських архітекторів.

Архітектори Ілля Растворов і Антон Каламбет розробили концептуальний проект Apple Store Kyiv. Це – варіант того, як міг би виглядати магазин Apple, якби вона відкрила його в українській столиці. Адже компанія зареєструвала в Україні юрособа, і ця можливість – реальна.

Про це повідомляє видання AIN.UA.

Ілля – провідний архітектор проекту. Раніше він працював в студіях Sergey Makhno Architects та Mono Architects, а останні два роки будує власну компанію Because Architects.

Як Ілля розповів, коли він дізнався про офіційний запуск Apple в Україні, разом з Антоном Каламбетом вирішили розробити власний проект її магазину, адже вони обидва – фанати продукції Apple.

Обдумуючи проект, вони орієнтувалися на роботи студії Foster + Partners (вона розробляла різні проекти магазинів Apple).

«Більшість магазинів будуються за принципом храму, з центральною осьовою лінією, яка дзеркально ділить будівлю. Зазвичай у них два поверхи. Характерно використання прозорого скла, текстур дерева і каменю», – говорить він.

Першим завданням для проекту став пошук майданчика, де такий магазин міг би розміститися. Оскільки Хрещатик – ключова туристична і торгова вулиця міста, визначили невелику ділянку між будинками за адресами Хрещатик, 21 і 23.

Проект магазину від українських архітекторів – симетрична будівля на два поверхи. Його несучі елементи: чотири колони, які створюють арочний звід. За словами Іллі, так проект продовжує архітектурні елементи сусідніх історичних будівель.

У магазину – прозорий фасад зі скла висотою в 9 метрів. Площа магазину освітлена стелею повної засвіти. Стіни і колони виконані з бетону, сформованого дерев’яною опалубкою. У приміщенні висаджені дерева.

За словами Іллі, з історичних фотографій Києва видно, що раніше, в 60-х роках минулого століття в цьому місці було розташовано кафе «Чайник», у якого є спільні риси з їх проектом магазину.

Архітектор каже, що на даний момент у команди немає зв’язків з компанією Apple, а створений проект не є комерційним.

«Цим проектом ми хочемо продовжити тренд великих компаній, таких як IKEA, яка відкривати свої магазини в Україні. Щоб Київ відповідав статусу світових столиць», – каже Ілля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest