Навчальний комплекс КНУ Шевченка

З історії київського модернізму – Навчальний комплекс КНУ Шевченка.

Студентське містечко київського національного університету імені Тараса Григоровича Шевченка є дуже яскравим модерністським ансамблем, який дійшов до наших днів практично без змін, що робить його ще більш цінним. 

Комплекс знаходиться навпроти території київської ВДНГ, недалеко від станції метро «Виставковий центр» і являти собою набір корпусів різних факультетів, гуртожитків та інших будівель, що перемежовуються великими порожніми просторами.

Загальний вигляд навчального комплексу

Виконані в єдиному ключі корпуси радіофізичного, механіко-математичного факультетів та факультету кібернетики були побудовані в середині 80-х років минулого століття. На жаль планів будівель немає у вільному доступі, але структура організації простору добре проглядається зовні: кожен корпус складається з 3-х симетричних ступенів, зростаючих по висоті до задньої сторони композиції – вхідна група з барельєфом, 2 лекційні аудиторії й аудиторний блок.

Будівля кожного факультету має свій власний барельєф, що втілює спрямованість досліджуваної науки. Всі 3 будівлі факультетів за допомогою переходу сполучаються з побудованим в 1973 році корпусом фізичного факультету. Пройшовши під цим переходом, можна потрапити у внутрішній дворик. Настільки часті членування фасадів, які видно на фото, дуже сильно нагадують південну санаторну архітектуру часів СРСР.

Будівлі факультетів відмінно побудовані з точки зору температурних режимів – влітку в аудторіях завжди прохалдно, а взимку – тепло. Винятки становлять аудиторії-акваріуми зі скляними стінами, яких всього кілька.

Планувалося, що в майбутньому студентське містечко буде розвиватися і там з’являться нові споруди. З цієї причини в генеральному плані була закладена можливість «копіювати» величезні блоки навчальних корпусів, забудовуючи територію «килимом». На жаль ця ідея не була реалізована, а резервні ділянки були розпродані університетом.

Джерело – zametkin.kiev.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest