Зниклий кінотеатр “Дніпро” у Хрещатому парку
З історії київських кінотеатрів – кінотеатр “Дніпро”.
У 1937 році, на території Хрещатого парку, який на той час мав назву Піонерський в одному з паркових павільйонів, побудованому студентами-архітекторами під керівництвом академіка Заболотного, був відкритий кінотеатр «Піонер». Він міг вмістити одночасно 308 осіб, що на ті часи це було чимало. Також використовувався як кінотеатр Повторного фільму.
У березні 1954 року в Україні відкрився перший кінотеатр «Стереокіно», який знаходився у самому центрі Києва на Хрещатику, 29. Стереокіно сподобалося та стало популярним серед киян. Тому наприкінці 1960-х кінотеатр “Піонер” було реорганізовано у спеціалізований стереокінотеатр «Дніпро».
Не витримавши конкуренції з новим масовим впровадженням 3D у звичайних кінотеатрах він почав занепадати та врешті був закритий. Багато років будівля аварійного бетонного кінотеатру «Дніпро» була закинутою, доки на початку 2000-х років її не було знесено.
На його місці було збудовано нову будівлю Київського академічного Театру ляльок, яка була відкрита 19 грудня 2005 року.
Від стереокіно “Дніпро” збереглася лише мозаїка “Павич”, яка наразі прикрашає одну зі стін театру ляльок.
Для цілого покоління киян кінотеатр «Дніпро» став місцем, де вони вперше потрапили до світу казки. Тут показували всі серії «Ну, постривай!», влаштовували покази нових зарубіжних фільмів для дітей.