Захоплення Київа польсько-литовським військом Януша Радзівілла 1651 року. Історія

У 1651 році захоплений і тотально розорений Київ польсько-литовським військом Януша Радзівілла.

Загарбники випалили все місто (в тому числі і найдавнішу церкву Русі Пресвятої Богородиці, в якій був похований святий рівноапостольний князь Володимир), розграбували і спустошили Печерський, Межигірський, Микільсько-Пустельний, Михайлівський Золотоверхий, Видубицький монастирі, Софійський собор.

Були винищені городяни і священнослужителі, захисники святинь, знищені «книги старовечние», захоплені цінності, навіть дзвони познімали зі всіх церков і на стругах по Дніпру відправляли з України.

Захоплення Київа польсько-литовським військом Януша Радзівілла 1651 року

Засмучений гетьман Богдан Хмельницький у своєму посланні гнівно картав козацького полковника А.Ждановіча, що не захистив Київ: «Здійснив недобре: самої стольний місто, і церкви Божі, і святі мощі, откудова православна християнська віра зачалась і засяяла, як сонце, видав в лятцкіе в єретичні руки на наругу!».

Київ практичні перестав існувати: навіть через п’ятнадцять років після цієї катастрофи населення його становило менш як десять тисяч чоловік.

Захоплення Київа польсько-литовським військом Януша Радзівілла 1651 року
Януш Радзивілл

Коли Януш Радзивілл тріумфатором-воєводою увійшов до Києва, то наказав викарбувати пам’ятну медаль, увічнює його діяння і порівнює його перемогу (взяття Києва) з перемогою самого легендарного і могутнього польського короля, Болеслава Хороброго, якому за шість століть до Радзивілла теж вдалося взяти Київ.

Захоплення Київа польсько-литовським військом Януша Радзівілла 1651 року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest