Вівторок, 11 Червня, 2024
Історія КиєваНовини

Як Ан-225 «Мрія» потрапив до Книги рекордів Гіннеса

11 серпня 2009 року екіпажу Ан-225 «Мрія» було вручено сертифікат, що свідчить про внесення рекордного польоту літака до Книги рекордів Гіннеса.

Літак Ан-225 «Мрія» авіакомпанії «Авіалінії Антонова» доставив з Франкфурта (Німеччина) до Єревану (Вірменія) генератор для нової електростанції вагою 174 тонни, який транспортувався разом із спеціальною рамою, а загальна вага вантажу становила 187,6 тонни.

Зважаючи на гірський ландшафт і відсутність у місці призначення морського порту, доставити вантаж можна було лише повітрям. З цим зміг впоратися лише найбільший в світі літак – Ан-225 «Мрія».

Отримавши від компанії GS Engineering & Construction (Південна Корея) замовлення на доставку цього вантажу, фахівці АНТК ім. Антонова розрахували, що при вазі генератора 174 тонни і довжини його опори 9 м навантаження на погонний метр кабіни літака становила понад 19 тонн. Це значно перевищувало допустиме значення в 10 тонн. Для зниження даного показника інженери «Авіаліній Антонова» спільно зі шведськими колегами з компанії Alstom – виготовлювача генератора – розробили спеціальну раму вагою всього 16 тонн. В результаті вдалося досягти необхідного розподілу навантаження і вкластися в обмеження щодо посадочної маси літака за умовами аеропорту Єревана.

11 серпня 2009 року екіпажу Ан-225 «Мрія» було вручено сертифікат, що свідчить про внесення рекордного польоту літака до Книги рекордів Гіннеса. Так міжнародна громадськість відзначила перевезення на літаку найважчого в історії авіації моновантажу – генератора вагою 174 тонни.

Таким чином, «Мрія» стала абсолютним світовим рекордсменом у важкій вазі – на її рахунку рекорд з перевезення максимального комерційного вантажу 247 тонн, максимального комерційного моновантажу 187,6 тонні й абсолютний рекорд вантажопідйомності – 253,8 тонни.

На рахунку літака Ан-225 “Мрія” понад 240 світових авіаційних рекордів.

Крім того, як літак, що піднявся в повітря з максимальною вагою (злітна вага 640,860 тонн) і на якому встановлено найбільшу кількість авіарекордів, Ан-225 “Мрія” занесений в Книгу рекордів Гіннеса.

Антонов представляє Ан-225 “Мрія” | Фільм АНТК Антонова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest