Володимирська гірка. Історія

Володимирська гірка — парк у Києві, закладений у середині XIX століття. 

Площа — 16,9 га.

Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Володимирська гірка»

Парк розміщений на верхній та середній терасах Михайлівської гори. Верхня частина цієї гори була зайнята спорудами міста Ізяслава та Михайлівського Золотоверхого монастиря. Впорядкування, планування схилів розпочалося у 1830-х роках.

У 1853 на західному відрозі гори було споруджено пам’ятник князю Володимиру і відтоді східну частину Михайлівської гори почали називати Володимирською гіркою, таку ж назву отримав і розбитий тут парк.

1800 рік

Близько 1900 року на гірці було споруджено панораму «Голгофа» (не збереглася, зруйнована у 1920-ті роки).  Це панорама, що містилася з січня 1902 року по 1934 рік в спеціальному приміщенні. Являла собою зображення біблійного сюжету про розп’яття Ісуса Христа.

Павільйон панорами поруч з церквою святого Олександра
Панорама Голгофи на Володимирській гірці в 1920-х роках

Композиційний центр парку — пам’ятник князю Володимиру, до нього прямують алеї середньої тераси, східці з верхньої тераси, східці з Володимирського узвозу.

Володимирська гірка (1910-ті), Їжакевич Іван Сидорович

Крім пам’ятника, в парку дві альтанки, дрібна паркова скульптура (твори київських майстрів, встановлені тут у 1980-1990-х роках). У 1970-1980-х роках в парку проводилися загальноміські виставки квітів.

У північній частині парку розташований фунікулер, а в південній — Український дім.

Володимирська гірка
Фільм про історичну місцину в Києві. Кучинська гора, згодом Михайлівська, пізніше і нині – Володимирська гора. Укртелефільм, 1991 Режисер: О.Мажуга Оператор: І.Яровенко

One thought on “Володимирська гірка. Історія

  • 09.01.2020 о 6:58 pm
    Permalink

    Интересная статья! Спасибо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest