Відкритий київський басейн “Динамо”. Історія

З історії втраченого Києва – відкритий басейн “Динамо”.

Хто з киян, який не перший рік захоплюються спортом, не пам’ятає відкритого басейну «Динамо»! Зробивши кілька кроків убік від Хрещатика, можна було відчути себе, як у Гідропарку або на Трухановому острові. І не тільки влітку, а буквально круглий рік. Взимку над «Динамо» підіймався густий пар. Вода з підігрівом і теплий шар повітря над нею дозволяли в будь-які морози зануритися і поплавати всім бажаючим, а не одним лише екстремалам – «моржам». Коштувало це зовсім небагато, а багато ходили туди безкоштовно, – платили профспілки.

Фото – retroua.com
Фото – retroua.com, 1953
1967

Популярний басейн з’явився під час однієї з реконструкцій стадіону «Динамо». У 1968 році на місці непоказних спортмайданчиків між колонадою входу і головною ареною був влаштований просторий водойму. У ньому розмістилися відразу дві суміжні ванни басейну. Одна призначалася для плавців, інша – для стрибунів у воду. Комплекс «Динамо» розташований посеред парку, – це створювало ілюзію купання на природі. До басейну примикали трибуни на 800 місць, і було забавно бачити на них людей в теплому одязі, тим часом як внизу весело плескалися роздягнені купальники.

На водних доріжках і вишках «Динамо» побували багато тисяч, якщо не мільйони киян. Басейн вважався одним з найважливіших центрів водного спорту України. Але … в нових умовах зручна і доступна всім бажаючим спортивна споруда виявилася зайвою. Тепер на його місці розбита автостоянка.

Фото від учасниці Клубу любителів Києва Ніни Світличної

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest