Четвер, 30 Травня, 2024
Новини

У Дарницькому районі відкрили пам’ятний знак воїнам АТО

У День захисників і захисниць України у сквері імені Олександра Кошиця в Дарницькому районі відкрито пам’ятний знак «Воїнам АТО».

У сквері імені Олександра Кошиця відкрили пам’ятний знак воїнам-героям антитерористичної операції, які загинули під час російсько-української війни.

пам’ятний знак воїнам АТО
пам’ятний знак воїнам АТО

Пам’ятний знак «Воїнам АТО» – це подяка героям та героїням, які дарують надію на мирне майбутнє. Це пам’ять про тих, хто ціною власного життя виборює наше право на вільну та незалежну Україну.

Скульптор Олексій Шевченко. За його поясненням, ця композиція має 3 основні елементи. Так, гранітний хрест в основі – це символіка Збройних сил України. З нього здіймається вверх колона, що з одного ракурсу здається цільною, а вже з боку видно, що вона утворена з пластин. Зміна вигляду колони – це відсилка до гібридної війни. Увінчує композицію сокіл-тризуб, склав крила в атаці, знищуючи змій, які символізують імперські амбіції Росії.

Висота пам’ятника – 6,3 м.

Участь у відкритті взяла заступниця голови КМДА Марина Хонда, ветерани АТО, громадськість.

«У цій війні вже загинули 400 киян, а Дарницький район втратив 34 земляки, які загинули безпосередньо на фронті. Пам’ятати загиблих і шанувати живих – важливе завдання кожного українця. Цей пам’ятник має стати не тільки місцем скорботи та покладання квітів, а й нагадуванням про те, що війна триває досі, але завдяки нашим воїнам ми можемо жити у мирному місті, під мирним небом. А місто продовжуватиме виконувати взяті на себе зобов’язання підтримувати ветеранів АТО та їхні родини. Адже попри пандемію та проблеми в енергетичному секторі, ні в кого не піднялася рука обмежити соціальні гарантії ветеранам АТО, і всі вони враховані в новій програмі «Турбота», – зазначила Марина Хонда.

пам’ятний знак воїнам АТО
пам’ятний знак воїнам АТО
пам’ятний знак воїнам АТО
пам’ятний знак воїнам АТО
пам’ятний знак воїнам АТО
пам’ятний знак воїнам АТО

Даний пам’ятник стане частиною цілісного меморіального комплексу, що присвячений Захисникам України з Дарницького району, та включає в себе одразу три окремі локації – це «Пам’ятник воїнам АТО», меморіальна композиція «Пам’яті героїв Євромайдану» (на площі біля Дарницької РДА) та Меморіальна дошка дарничанам, що загинули в АТО (на першому поверсі Дарницької РДА).

До створення цілісного меморіального комплексу були залучені учасники Революції Гідності та учасники АТО/ООС, родини загиблих, громадськість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest