Неділя, 26 Листопада, 2023
Новини

У Києві відкрили хрест на честь Степана Бандери та захисників України

У Куренівському парку урочисто відкрили пам’ятний хрест імені Степана Бандери, присвячений борцям за вільну Україну.

14 жовтня 2021 року, з нагоди Дня захисника, представники патріотичних організацій урочисто відкрили пам’ятний хрест імені Степана Бандери, присвячений борцям за вільну Україну. Так громадяни вшанували подвиг тих, хто загинув за державу і тих, хто зараз стоїть на її захисті.

Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомляє Фундація Вільні Люди.

Фото Денис Бігун

Сам хрест було виготовлено ще у 2009 році до 100-річчя з дня народження Бандери. Він чекав на встановлення 11 років і зберігався на приватній території. Віднайдений та відреставрований, він тепер став частиною скульптурної композиції на проспекті, що носить ім’я провідника.

В підготовці до встановлення хреста брали участь такі організації, як громадські організації “Музичний батальйон”, “Народний музей України”, Організація Українських Націоналістів, НВР “Правий Сектор”, “Київська спілка ветеранів АТО Подільського району”, ВО “Свобода”, Фундація Вільні Люди

Фото Денис Бігун

“Хрест на честь Степана Бандери – символ, що за нашу Україну потрібно боротися”, – Віктор Рог, головний редактор тижневика Шлях Перемоги.

До урочистих заходів були залучені ветерани російсько-української війни, громадськість міста, реконструктори, які представляли воїнів-захисників різних часових подій, почесна варта зі стягами. Спеціально було сплановано інформаційне й музичне наповнення. Зокрема, лунали відомі композиції у виконанні народного артиста України Тараса Компаніченка, заслуженої артистки України Ірени Захарко, трубача Майдану часів Революції Гідності Костянтина Олійника та колективу стародавньої музики «Хореї козацької».

Фото Денис Бігун
Фото Денис Бігун

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest