Солом’янська площа. Історія
Солом’янська площа — площа у Солом’янському районі міста Києва, місцевість Солом’янка.
Розташована між Повітрофлотським проспектом, вулицями Сурикова, Митрополита Василя Липківського і Солом’янською.
Місцевість, де розташована площа, на початку XX століття була незабудованим пустирем між Солом’янкою та Солом’янським кладовищем. Згодом вздовж Кадетського шосе (Повітрофлотського проспекту) було споруджено споруди Миколаївського Артилерійського та 2-го Військового училищ і місце майбутньої площі почало використовуватися як місце для навчань, в 1920-30-ті роки тут проводилися військові кінні паради.
Площа виникла в процесі забудови місцевості у 2-й половині 1940-х років і отримала назву Солом’янський майдан. В 1950-80-ті роки існувала під паралельними назвами — площа Урицького (як зазначає довідник «Вулиці Києва» (1995), ця назва офіційно затверджена не була) та сучасною назвою. У 1983 році отримала назву площа Брежнєва, на честь радянського державного та партійного діяча Л. І. Брежнєва. Сучасна назва — з 1988 року.
На початку 1960-х архітектор Київпроекту Валентин Жуков з колегами Г. Макаровим, Л. Белоусовим запроєктував комплекс модерністських офісних будівель для двох державних інститутів, які активно розвивалися.
Сьогодні в більш-менш оригінальному вигляді залишився фасад будівлі, що зайнята антимонопольним комітетом.
Проєкт висотної домінанти навпроти академії МВС було закладено з початку проєкту 1960-х, але реалізовано лише у 2000-х під Апеляційний суд.
Сама площа до 2001 року мала трамвайну лінію і пересадковий вузол.