В Киеве нашли повешенным главу Белорусского дома

Председателя Белорусского дома в Украине Виталия Шишова, который исчез в Киеве 2 августа, нашли повешенным в столичном парке.

Об этом сообщает полиция Киева

«Гражданина Беларуси Виталия Шишова, который исчез вчера в Киеве, нашли повешенным сегодня (3 августа — ред.) В одном из киевских парков, недалеко от места его проживания», — говорится в сообщении.

С места происшествия изъяли мобильный телефон и личные вещи Шишова.

По данному факту начали уголовное производство по статье 115 УК (умышленное убийство).

В полиции подчеркнули, что будут проверять все версии, в том числе  версию убийства, замаскированную под суицид. 

Отмечается, что полную картину событий установят после допроса свидетелей, анализа видеозаписей с камер системы «Безопасный город», проведения экспертиз и следственных экспериментов. 

Полиция Киева просит всех, кто знал Шишова, предоставить информацию о последних неделях его жизни — его психоэмоциональное состояние, возможные угрозы и тому подобное. 

Білоруський дім в Україні заявляє, що за його главою Віталієм Шишовим, стежили, і що поліція про це знала.

Про це повідомив БДУ в Telegram

«За Віталіком велося стеження. Про факти були відповідні повідомлення поліції. Також нас неодноразово попереджали як місцеві джерела, так і свої люди в Республіці Білорусь про всілякі провокації аж до викрадення та ліквідації. Віталій стоїчно і з гумором ставився до цих попереджень, заявляючи, що хоч так можливо БДУ вийде з інфовакууму», — заявили у БДУ.

У БДУ переконані, що смерть Шишова – це «спланована чекістами операція з ліквідації дійсно небезпечного для режиму білоруса», і заявили, що продовжуватимуть домагатися встановлення істини в загибелі Віталія.

Для довідки: Шишов стояв біля витоків створення Білоруського дому в Україні і був главою цієї організації.

Він був змушений переїхати в Україну восени 2020 року – після виходу на гомельські протести в серпні і подальшого активного протистояння узурпаторам влади в Білорусі.

У БДУ підкреслили, що в цій організації Шишов «брався абсолютно за всі сфери діяльності»: допомога білорусам, які переїхали, проведення акцій проти режиму Лукашенка, звернення в держоргани для просування законопроєктів, які допомагають його співвітчизникам, формування діаспори в Україні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Закрепите на Pinterest