Ресторан “Зозуля”. Історія

З історії культових київських ресторанів та кафе – ресторан “Зозуля”.

В кінці 30-х – початку 50-х років було відкрито ресторан «Зозуля». Комплекс з літнього і зимового ресторанів, двох маленьких кафе з буфетом.

Фото з поштової листівки.

Знаходився ресторан за адресою – Паркова дорога, 16.

Це місце було точкою збору молоді, яка виявила антирадянський дух. «Стиляги» влаштовували там джазові вечори. Після ресторан став популярним серед богеми Києва. Тут проводили банкети, дні народження і весілля. Задоволення було не з дешевих. Як стверджують ті, хто побував там хоч раз, враження були гарантовані. Як від місця, так і від страв. Після святкувань гості відправлялися на прогулянку по Петровської алеї та Парковій дорозі.

Популярними стравами були – м’ясо лісової дичини, заєць під сметанною підливою. У заклад можна було приходити зі своїм алкоголем.

Це як раз було те “гніздечко”, про який мріяли “післявоєнні” кияни. Неповторний колорит закладу надавав циганський вокально-інструментальний ансамбль, що включив до свого репертуару все пісні “рідного табору”: “Мій багаття”, “Отрада” і “Калитку”.

«Ще в 70-х мені пощастило побувати в «Зозулі». Гуляли день народження друзів сім’ї. Як зараз пам’ятаю «курчати тютюну» в соусі ткемалі і зайця під сметанною підливою! А ще горілка з перцем! Атмосфера – не передати словами… Свіже повітря, жива музика, Дніпро, молодість …», – згадував киянин Петро Шамрай.

Щодо незвичайної назви ресторану, то виявляється, ще до революції ця частина Царського (так він тоді називався) саду називалася «Кукушкіна дача», чи то нею володіла якась мадам Кукушкіна, чи то надмірне кування птахів порушувало там заповідну тишу. І в цій місцевості жили тоді босяки, які влітку жили в куренях і яких називали «зозулині діти». Цікаво, що 22 червня рівно о 4 годині, коли бомбили Київ, перша німецька бомба розірвалася саме на території Кукушкіної дачі. Ось від цієї назви, можливо, й пішла назва ресторану.

Заклад закрився, але вид з Петрівської алеї залишився таким же чарівним!

Сьогодні на місці легендарного ресторану знаходиться КВЦ «Парковий».

1930-ті.
1947 рік.
Джерело: І.А. Ігнаткін. “Київ. Архітектура міст СРСР”, 1948 рік.
Перша половина 1950-х.
1952 рік. З колекції Невзорова А.В.
1954 рік.
1958 рік.
Петрівська алея, ресторан “Зозуля”, 60-ті. Листівка.
1960 рік.
1961 рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest