Неділя, 18 Лютого, 2024
Історія КиєваЖиття

Партизанський дуб

Старовинний дуб на вул.Братів Зерових.

На території Києва зростає кілька сотень вікових дерев віком від 100 до 800-900 років, що представляють собою екологічну, культурно-історичну і естетичну цінність, всього відомо понад 140 місць зростання таких дерев. Станом на грудень 2009 року 86 місць із загальним числом вікових дерев 349 внесено до Державного природно-заповідний фонд України. Двадцять дерев увійшли в список 500 видатних дерев України, складений і виданий в 2011 році за ініціативою Київського еколого-культурного центру.

Одне з таких вікових дерев росте на вулиці Братів Зерових (колишня Червонопартизанська), неподалік від Севастопольської площі. У народі його називають Партизанський дуб. Висота красеня 20м, обхват 3,70, вік 300-350 років.

Партизанський дуб

Цей дуб по своєму унікальний, і правда – не кожен день побачиш дерево, що росте посеред дороги. І буде рости, тому, що дуб не простий, а партизанський!

Партизанський дуб

Про дуб розповідають, що він був чимось на зразок орієнтира для партизан, коли вони йшли на явочну квартиру, яка розташовувалася неподалік, ще існує страшний переказ, що біля цього дуби розстрілювали полонених партизанів.

Як би там не було, коли в 60-ті роки тут почалося будівництво нового району, дуб хотіли спиляти, але місцеві жителі відстояли його, мало не з боєм. Довелося його так і залишити, де ріс.

Партизанський загін і справді існував в Солом’янському районі, прямо в межах міста! Якщо подумати – нічого в цьому дивного немає, зважаючи на те, що в місцевих ярах, лісопарках, залізничної зоні і в наш час заблукати легко!

Кажуть, партизанський загін Залізничного району протримався досить довго, тому, що його більшу частину становили місцеві. Тоді (як і зараз), вони були єдині, хто дійсно добре знав Солом’янку! Однак, в результаті операції загін все таки розгромили, залишки партизан пішли з міста. Але про них залишилася пам’ять, і дуб посеред дороги, який ніколи не спиляти!

Партизанський дуб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest