Понеділок, 4 Березня, 2024
Історія КиєваМистецтво

Парк «Київ у мініатюрі»

Парк «Київ в мініатюрі» – парк мініатюр, розташований в місті Києві на території Гідропарку.

У парку площею 1,8 га виставлені моделі архітектурних об’єктів Києва, виконані в масштабі 1:33. Найближча станція метро – Гідропарк. На 2018 рік у парку перебувало понад 50 міні-макетів.

Парк «Київ у мініатюрі»

В даний час населення «міні-Києва» становить 700 жителів і постійно зростає. Макети будівель вимагають постійного догляду (через відсутність навісу) – їх постійно реставрують.

Парк був відкритий 23 червня 2006 року. Ідея створення унікального парку виникла ще у 2000 році. Щоб побудувати «Київ в мініатюрі», треба було 4 роки.

У парку налічується понад 50 мініатюр, серед яких можна побачити Майдан Незалежності і Хрещатик, Київський цирк з Площею Перемоги і обеліском місту-герою Києву, Київську телевежу, Золоті ворота, Андріївську церкву, монумент «Батьківщина-Мати», залізничний вокзал Київ-Пасажирський, аеропорт «Бориспіль», Арку дружби народів, Будинок органної та камерної музики, Будинок з химерами, Будинок Вчителя, Київський університет імені Шевченка, головний корпус Київського політехнічного інституту, Будівля Верховної Ради України, Маріїнський палац, Національний банк України, Міністерство закордонних справ України, Києво-Печерську лавру, Софійський собор, Михайлівський Золотоверхий монастир, а міні Дніпро перетинає п’ять головних мостів: Північний, Пішохідний, Метро, ​​Патона і Південний. У парках і скверах міні-Києва розташувалися пам’ятники найбільш відомих діячів культури, політики і мистецтва України – засновникам Києва: Кию, Щеку, Хориву і Либіді, княгині Ользі, Володимиру Великому, Богдану Хмельницькому, в міжнародному аеропорту «Бориспіль» приземлилися п’ять літаків з різних куточків світу.

Експозиція з часом була доповнена будівлями зі всієї України – Одеський оперний театр, Ластівчине гніздо, Алупкінський Воронцовський палац, гірськолижний курорт Буковель і у 2013 році комплекс перейменований в музей «Україна в мініатюрі».

Парк «Київ у мініатюрі»
Парк «Київ у мініатюрі»
Парк «Київ у мініатюрі»
Парк «Київ у мініатюрі»
Парк «Київ у мініатюрі»
Парк «Київ у мініатюрі»
Парк «Київ у мініатюрі»
Парк «Київ у мініатюрі»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest