Пам’ятник Сікорському біля аеропорту «Київ» в Жулянах
З історії київських пам’ятників – пам’ятник Ігорю Сікорському в Жулянах.
Пам’ятник Ігорю Сікорському встановлений біля міжнародного терміналу «А» аеропорту «Київ», який названий його ім’ям, в Жулянах. Це не перший пам’ятник авіаконструктору – у 2008 році ростовий монумент відкрили на території Київського політехнічного інституту, який нині носить його ім’я.

Ігор Сікорський – всесвітньо відомий авіаконструктор, винахідник першого у світі гелікоптера. Хоча більшу частину життя Сікорський жив і працював в США, перші моделі літального апарату він зібрав і запустив у дворі рідного дому на Ярославовому Валу. Великий авіаконструктор і інноватор ХХ століття навчався в КПІ й в майстернях інституту працював над розробкою та виготовленням своїх літальних апаратів. За словами автора монумента «в кінці життя він мріяв повернутися в Україну. І цей пам’ятник – своєрідна алегорія: Сікорський повертається в Україну».
Автор пам’ятника відомий скульптор Володимир Журавель. Його роботи кияни знають і люблять. Це і скульптурна композиція на Поштовій площі “Діти, які запускають кораблики”, і пам’ятник Іллі Муромцю.



При створенні пам’ятника частина деталей надрукували на 3D-принтері, що зекономило багато часу.
Проєкт реалізовано за підтримки меценатів. Бюджетних коштів на нього не витрачали.
Бронзовий пам’ятник Сікорському в Жулянах був відкритий 31 серпня 2019 року. Відкривав монумент мер Києва Віталій Кличко.



Він являє собою 7-метрову фігуру мрійливого юнака, який стоїть на півсфері зі стилізованою картою світу і тримає в лівій руці свій винахід. Прототип гелікоптера зібраний приблизно з двадцяти деталей, а сам пам’ятник – з півтисячі елементів. Найменші – букви підпису, виконані у вигляді лопатей. За задумом, Сікорський тягнеться до своєї мрії і немов відривається від землі.
Цікаво, що скульптор продумав захисну систему внутрішніх каркасів, тому вандалам завдати шкоди буде дуже складно.
Знаходиться за адресою – вулиця Медова, 2.







