Четвер, 29 Лютого, 2024
Історія Києва

Пам’ятник Ігорю Сікорському в КПІ

Пам’ятник Ігорю Сікорському встановлений перед входом до відділення історії авіації та космонавтики Державного політехнічного музею при НТУУ «КПІ» на Музейній площі ВНЗ.

Ігор Сікорський (1889-1972) – всесвітньо відомий авіаконструктор, один з основоположників світової авіаційної техніки. Народився в Києві в родині відомого психіатра Івана Сікорського. Закінчив Першу Київську гімназію, потім технічну школу Дювіньйо-де-Ланно в Парижі, навчався в Київському політехнічному інституті. У 1909-10 році в обладнаній під майстерню альтанці біля родинної садиби на Ярославовому Валу побудував два перших в Україні вертольота. В період життя в Києві сконструював свої перші літаки. На одному з них в 1910 році вперше піднявся в київське небо, а на іншому (С-6) здав іспит на звання пілота-авіатора і встановив чотири всеросійські рекорди. У 1911-му на літаку С-6А встановив світовий рекорд швидкості з екіпажем. Під керівництвом Сікорського в Санкт-Петербурзі був побудований перший в світі багатомоторний літак С-9 «Гранд». Після революції емігрував до США, де організував компанію «Sikorsky Air Engineering». Побудував в США нові конструкції вертольотів і літаків, отримавши славу батька американського вертольотобудування. На честь Ігоря Сікорського в Києві названі: вулиця в Шевченківському районі, Київський політехнічний інститут, аеропорт «Київ» в Жулянах.

Пам'ятник Ігорю Сікорському в КПІ

Пам’ятник Ігорю Сікорському в КПІ відкритий 14 травня 2008 року. Підкреслимо, що перший в світі пам’ятник видатному авіаконструктору. Монумент являє собою ростову бронзову фігуру Сікорського з його знаменитої капелюхом в руках, встановлену на гранітний постамент. На лицьовій анотаційної дошці наводиться висловлювання, знайдене в записах Ігоря Івановича «… Знімаю капелюха перед Альма-матер, яка підготувала мене до підкорення неба …».

Автор: скульптор М. Олійник.

Скульптор Микола Олійник трудився над пам’ятником близько року на замовлення КПІ. Відкрили пам’ятник екс-мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані та Віталій Кличко.

При відкритті пам’ятника було зачитано лист сина авіаконструктора, який проживає в США, Сергія Сікорського: «… Я шкодую, що не зміг приїхати на відкриття, але думаю, що цей пам’ятник надихатиме молодь на нові відкриття …».

Адреса: проспект Перемоги, 37.

Пам'ятник Ігорю Сікорському в КПІ
Пам'ятник Ігорю Сікорському в КПІ
Пам'ятник Ігорю Сікорському в КПІ
Пам'ятник Ігорю Сікорському в КПІ
Пам'ятник Ігорю Сікорському в КПІ
Пам'ятник Ігорю Сікорському в КПІ
Пам'ятник Ігорю Сікорському в КПІ
Пам'ятник Ігорю Сікорському в КПІ

У статті використані матеріали kiev-foto.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest