Пам’ятник “Мати-вдова”. Історія
З історії київських пам’ятників – Пам’ятник “Мати-вдова” у парку “Перемога”.
Пам’ятник “Мати-вдова” було відкрито у день початку Великої Вітчизняної війни, 22 червня 2012 року, в столичному парку “Перемога” Дніпровського району.
Проект було втілено Українським фондом культури за підтримки КМДА та Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації.
“22 червня 1941 року – це чорна дата, яка назавжди буде закарбувала в календар історичної пам’яті України. В цей день почалася Велика Вітчизняна війна. Вже в перші її зловісні години полягли тисячі червоноармійців і заплакали перші вдови. А потім пройшло стільки похорону, що Україна воістину стала країною вдів. Оскільки весь тягар відповідальності за дітей і державу звалився на жіночі плечі, через 70 років з’являється пам’ятник земної Богородиці – Матері-Вдові”, – повідомив у день відкриття голова Українського фонду культури та координаційної ради з організації спорудження пам’ятника письменник Борис Олійник.
Ідея належить жительці села Любимівка Солонянського району на Дніпропетровщині, Ганні Заболотній. Ще в 2008 році через газету “Сільські вісті” жінка звернулася до українського суспільства із закликом встановити таку скульптуру. Тисячі українців почали направляти фінансову допомогу для втілення ідеї в життя.
Авторами пам’ятника є скульптори Адріан Балог та Костянтин Добрянський, які працювали під керівництвом народного художника України скульптора Володимира Чепелика. Архітектор проекту Костянтин Черній.
Спорудження виготовили з гранітного блоку. Висота пам’ятника 4,5 метра плюс подіум, важить скульптура близько 15 тонн.
Кошти на спорудження пам’ятника упродовж трьох років збиралися під егідою Українського фонду культури за інформаційної підтримки газет “Сільські вісті” та “Голос України”. В цілому зроблено 2469 вкладів і зібрано 358 тис. 56 грн. Найбільше жертвували жителі центральних областей України.
Використані матеріали – Укрінформ, newsparky.livejournal