Вівторок, 29 Жовтня, 2024
Історія Києва

Пам’ятник “Мати-вдова”. Історія

З історії київських пам’ятників – Пам’ятник “Мати-вдова” у парку “Перемога”.

Пам’ятник “Мати-вдова” було відкрито у день початку Великої Вітчизняної війни, 22 червня 2012 року, в столичному парку “Перемога” Дніпровського району. 

Пам'ятник "Мати-вдова"

Проект було втілено Українським фондом культури за підтримки КМДА та Дніпровської районної в м.Києві державної адміністрації.

Пам'ятник "Мати-вдова"
Відкриття пам’ятника 22 червня 2012 року. Фото – Корреспондент.net.

“22 червня 1941 року – це чорна дата, яка назавжди буде закарбувала в календар історичної пам’яті України. В цей день почалася Велика Вітчизняна війна. Вже в перші її зловісні години полягли тисячі червоноармійців і заплакали перші вдови. А потім пройшло стільки похорону, що Україна воістину стала країною вдів. Оскільки весь тягар відповідальності за дітей і державу звалився на жіночі плечі, через 70 років з’являється пам’ятник земної Богородиці – Матері-Вдові”, – повідомив у день відкриття голова Українського фонду культури та координаційної ради з організації спорудження пам’ятника письменник Борис Олійник.

Пам'ятник "Мати-вдова"
Відкриття пам’ятника 22 червня 2012 року. Фото – Корреспондент.net.

Ідея належить жительці села Любимівка Солонянського району на Дніпропетровщині, Ганні Заболотній. Ще в 2008 році через газету “Сільські вісті” жінка звернулася до українського суспільства із закликом встановити таку скульптуру. Тисячі українців почали направляти фінансову допомогу для втілення ідеї в життя. 

Пам'ятник "Мати-вдова"

Авторами пам’ятника є скульптори Адріан Балог та Костянтин Добрянський, які працювали під керівництвом народного художника України скульптора Володимира Чепелика. Архітектор проекту Костянтин Черній.

Спорудження виготовили з гранітного блоку. Висота пам’ятника 4,5 метра плюс подіум, важить скульптура близько 15 тонн.

Пам'ятник "Мати-вдова"

Кошти на спорудження пам’ятника упродовж трьох років збиралися під егідою Українського фонду культури за інформаційної підтримки газет “Сільські вісті” та “Голос України”. В цілому зроблено 2469 вкладів і зібрано 358 тис. 56 грн. Найбільше жертвували жителі центральних областей України.

Пам'ятник "Мати-вдова"
Пам'ятник "Мати-вдова"
Слова Бориса Олійника на пам’ятнику.

Використані матеріали – Укрінформ, newsparky.livejournal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest