Субота, 25 Листопада, 2023
Історія Києва

Пам’ятник Миколі Лисенку

З історії київських пам’ятників – Пам’ятник Миколі Лисенку.

Пам’ятник Миколі Лисенку в Києві — монумент присвячений українському композитору, фольклористу, засновнику національної класичної музичної школи Миколі Віталійовичу Лисенку на Театральній площі поряд з Національною оперою України ім. Тараса Шевченка.

Пам'ятник Миколі Лисенку
Пам’ятник Миколі Лисенку в Києві

Лисенко Микола Віталійович (1842— 1912) — композитор, диригент, фольклорист, педагог, засновник національної класичної музичної школи, громадський діяч. Більшу частину життя мешкав у Києві, останні роки — на сучасній вул. Саксаганського, 95-б. Ім’ям М. Лисенка названо вулицю у Києві.

29 грудня 1965 року відбулося відкриття пам’ятника Миколі Лисенку.

Пам'ятник Миколі Лисенку
Відкриття пам’ятника, 29 грудня 1965 року

До Другої світової війни на цьому місці планували встановити пам’ятник Пушкіну. Але 1965 року цілком логічно біля оперного театру відкрили пам’ятник видатному українському композитору. У другій половині XX ст. до 1982 року вулиця Лисенка сполучалась сходами з Театральною площею, на якій встановлений пам’ятник композитору.

Сходи біля Оперного театру. Історія
Сходи від Оперного театру до вулиці Лисенка
Пам'ятник Миколі Лисенку
1968 рік

Бронзову сидячу постать митця встановлено на сірому гранітному прямокутному постаменті, на якому анотаційний напис. Композитор з трохи піднятою у характерному диригентському жесті правою рукою ніби прислухається до звуків музики. Пластика твору реалістична, забарвлена романтичним емоційним трактуванням. Пам’ятник розрахований на сприйняття з фронту та з двох боків. Органічна сумірність і вдало знайдений масштаб у довколишній забудові надає йому чільне місце в архітектурному ансамблі площі. Висота пам’ятника становить 7,0 м.

Автори монументу — скульптор Олександр Ковальов та архітектор Василь Гнєздилов.

Пам'ятник Миколі Лисенку
Пам'ятник Миколі Лисенку
Пам'ятник Миколі Лисенку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest