Четвер, 30 Листопада, 2023
Новини

НБУ відсудив готель “Салют” у центрі Києва в олігарха Жеваго

Суд задовольнив позов Національного банку про звернення стягнення на будівлю готелю “Салют” шляхом її продажу на торгах. 

Відповідне рішення ухвалив Господарський суд Києва, повідомляє пресслужба регулятора, пише Економічна правда.

В Нацбанку нагадали, що ПрАТ “Готель “Салют” є майновим поручителем за зобов’язаннями “Банку “Фінанси та Кредит” перед Національним банком за кредитами рефінансування.

Йдеться про нежитлову будівлю готелю “Салют” загальною площею 12 255 кв. м, яка розташована у Києві по вул. Мазепи Івана, 11-Б і належить ПрАТ. Заставна вартість нерухомого майна – 480,87 млн грн (відповідно до договору іпотеки).

У 2008 році ПрАТ “Готель “Салют” уклало із Національним банком договір іпотеки у забезпечення виконання зобов’язань за наданими банку “Фінанси та Кредит” кредитами рефінансування. Таким чином, “Готель “Салют” взяв на себе майнові зобов’язання з погашення банком кредитів рефінансування за рахунок майна.

Оскільки банк не виконував кредитні зобов’язання, у листопаді 2016 року НБУ звернувся до суду з метою звернення стягнення на майно в судовому порядку. Однак судові процеси затягнулися на 5 років.

Господарський суд міста Києва в межах справи про банкрутство ПрАТ “Готель “Салют” визнав вимоги Національного банку на 4,1 млрд грн як забезпечені заставою майна боржника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Pin It on Pinterest