Готель “Салют”. Історія

«Салют» — тризірковий готель на 88 номерів (80 одномісних і 8 двокімнатних «люксів»).

Розташований по вул.Івана Мазепи, 11.

Готель «Салют» знаходиться на високому, укритому зеленню вікових дерев, пагорбі правобережжя річки Дніпро, в найпрестижнішому районі Києва — Печерську, на площі «Слави» поруч з мальовничим парком і неподалік від знаменитої Києво-Печерської Лаври.

Готель “Салют” служить домінантою в просторовій композиції площі Слави. Це дванадцятиповерхова будівля, що замикає лінію квартальної забудови вулиці Івана Мазепи, завдяки своїй незвичайній конструкції, стала одним із символів сучасного Києва.

Конструктивно вона складається з центрального несучого ядра з драбинами і ліфтами всередині, на яке консольно навішені шість житлових поверхів.

З боку здається, що будівля кругла. Насправді ж вона має форму еліпса. У будівлі є два ресторани. Один знаходиться в цокольній, нижньої частини будівлі. Другий, розташований на останньому поверсі під дахом, за сумісництвом будучи конференц-залом.

Архітекторами будівлі є А.М. Милецький, В.Г. Шевченко, Н.І. Слогоцкая. Будівництво було завершено в 1984 році. Будівля планувалася вісімнадцятиповерховою, але по не зовсім ясним причинам авторів змусили істотно знизити поверховість. Офіційною причиною зниження стала вимога зберегти домінуюче становище Лаврської дзвіниці в силуеті правобережного Києва.

Нелогічність цієї вимоги полягала в тому, що раніше на цьому місці стояла дзвіниця Військово-Микільського монастиря, зруйнованої в 1930-і роки. Композиція площі, на якій горизонтальний об’єм Палацу піонерів повинна була врівноважити вертикальна вежа готелю, сильно постраждала в результаті такого рішення.

Милецький, будучи головним архітектором обох будівель, був вкрай незадоволений результатом, вважаючи, що кращі рішення, запропоновані для них, були необгрунтовано відкинуті керівництвом міста.

Pin It on Pinterest