Готель “Салют”. Історія

«Салют» — тризірковий готель на 88 номерів (80 одномісних і 8 двокімнатних «люксів»).

Розташований по вул.Івана Мазепи, 11.

Готель «Салют» знаходиться на високому, укритому зеленню вікових дерев, пагорбі правобережжя річки Дніпро, в найпрестижнішому районі Києва — Печерську, на площі «Слави» поруч з мальовничим парком і неподалік від знаменитої Києво-Печерської Лаври.

Готель "Салют"

Готель “Салют” служить домінантою в просторовій композиції площі Слави. Це дванадцятиповерхова будівля, що замикає лінію квартальної забудови вулиці Івана Мазепи, завдяки своїй незвичайній конструкції, стала одним із символів сучасного Києва.

Конструктивно вона складається з центрального несучого ядра з драбинами і ліфтами всередині, на яке консольно навішені шість житлових поверхів.

Готель "Салют"

З боку здається, що будівля кругла. Насправді ж вона має форму еліпса. У будівлі є два ресторани. Один знаходиться в цокольній, нижньої частини будівлі. Другий, розташований на останньому поверсі під дахом, за сумісництвом будучи конференц-залом.

Готель "Салют"

Архітекторами будівлі є А.М. Милецький, В.Г. Шевченко, Н.І. Слогоцкая. Будівництво було завершено в 1984 році. Будівля планувалася вісімнадцятиповерховою, але по не зовсім ясним причинам авторів змусили істотно знизити поверховість. Офіційною причиною зниження стала вимога зберегти домінуюче становище Лаврської дзвіниці в силуеті правобережного Києва.

Готель "Салют"

Нелогічність цієї вимоги полягала в тому, що раніше на цьому місці стояла дзвіниця Військово-Микільського монастиря, зруйнованої в 1930-і роки. Композиція площі, на якій горизонтальний об’єм Палацу піонерів повинна була врівноважити вертикальна вежа готелю, сильно постраждала в результаті такого рішення.

Готель "Салют"

Милецький, будучи головним архітектором обох будівель, був вкрай незадоволений результатом, вважаючи, що кращі рішення, запропоновані для них, були необгрунтовано відкинуті керівництвом міста.

Готель Салют

Pin It on Pinterest