Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра. Історія
З історії київських театрів – Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра.
Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра — театр у Києві, заснований наприкінці 1970-х років. Театр працює двома мовами — російською і українською (вистава «Брехня» за п’єсою Володимира Винниченка (1992, реж. Олександр Балабан) стала першою українською виставою у російськомовному театрі).
Знаходиться за адресою – м. Київ, пр-т. Броварський, 25 (м. Лівобережна).

Серед інших театрів України, Київський академічний театр драми і комедії посідає особливе місце. Театр, який виник на хвилі демократичних змін у суспільстві наприкінці 1970-х років, сьогодні є широко відомим і популярним у глядачів, авторитетним серед фахівців.
Перші збори трупи театру відбулося 7 вересня 1978 року, а перша прем’єра – 21 квітня 1979 року в приміщенні Республіканського лялькового театру за адресою вул. Шота Руставелі, 13 («Найвища точка – любов» Р. Феденёва). Засновником і незмінним керівником театру є Народний артист України Едуард Маркович Митницький. Біля витоків створення театру також стояв відомий радянський актор, Заслужений артист Української РСР, лауреат Держпремії РСФСР Павло Семенович Морозенко, який приїхав на запрошення Митницького з Ростова-на-Дону, на той момент блискуче відпрацювавши чотири театральні сезони в Ростовському драматичному театрі ім. М. Горького (в 1976 році Едуард Митницький поставив на сцені Ростовського театру спектакль за п’єсою М. Горького «Зикови», Павло Морозенко зіграв у виставі головну роль – Антипа Зикова). Павло Семенович, як вже зрілий актор з ім’ям, вніс великий творчий і громадський внесок у формуванні молодого колективу театру драми і комедії. У трупі театру Морозенко пропрацював до 1982 року.
Багато років театр не мав власного приміщення. Уявлення ставилися у всіх театрах і майже у всіх палацах культури Києва, в тому числі в палаці «Україна» і Жовтневому палаці. У травні 1982 року міська влада передала молодому театру будівлю кінотеатру «Космос» на Лівобережному масиві.
21 грудня 1990 року виставою «Я завжди твоя наречена» по О.Іоселіані відбулося офіційне відкриття приміщення театру на лівому березі.
Театр гастролював у Росії, Грузії, Білорусі, Латвії, Литві, Німеччині. В Україні вистави грали у Дніпропетровську, Одесі, Севастополі, Чернігові, Львові, Івано-Франківську, Полтаві, Тернополі, Дрогобичі, Ужгороді. За період 2000–2004 років театр брав участь у різноманітних міжнародних театральних фестивалях: Міжнародному фестивалі країн СНД та Балтії «Балтійський дім» у Санкт-Петербурзі, «Біла Вежа» у Бресті, «Граємо Гоголя» у Полтаві, фестивалях російської класики у Гомелі, Тольятті, Брянську, Міжнародному фестивалі «Херсонеські ігри» у Севастополі, Міжнародному фестивалі «Золотий Лев» у Львові, фестивалі «Добрий театр» у Енергодарі, «Вересневі самоцвіти» у Кіровограді, «Прем’єри сезону» у Івано-Франківську та інші, а також Днях української культури за кордоном (виставу «Трохи вина… або 70 обертів» за Луїджі Піранделло грали у Парижі та Нансі, а виставою «Майн Камфп, або Шкарпетки в кавоварці» за п’єсою Джорджа Таборі було представлено київську театральну культуру під час проведення днів культури Києва у Москві.
Сьогодні Театр на лівому березі — це більше 50-ти вистав у репертуарі, щільний графік прем`єр, зіркова трупа найкращих акторів країни і великі плани на майбутнє, які обов’язково будуть втілені в життя. Від лютого 2019 року у театру нові лідери: директор-художній керівник Стас Жирков та головна режисерка Тамара Трунова.





Фото з сайту театру.